Rekonwalescencja Lamborghini Countach potwierdzona w nowym zwiastunie

Lamborghini świętowało już 50 CountachesNS Pamięć poprzez odsłonięcie naelektryzowaną czcią współczesności LPI 800-4Więc co robią po tym? Zanim odpowiemy na to pytanie, musimy powiedzieć, że prototyp Countach znajdujący się w Company Museum w Sant’Agata Bolognese jest w rzeczywistości drugim zbudowanym samochodem.

Oryginalny LP 500 został zaprezentowany 11 marca 1971 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie i został zniszczony na początku 1974 roku po testach zderzeniowych w Wielkiej Brytanii, niezbędnych do ujednolicenia samochodu produkowanego w Europie. Pierwszy prototyp został ostatecznie złomowany, ale Lamborghini wydaje się na nowo rozpalać ducha pierwszego Countach dzięki oficjalnej rozrywce.

Znacząco różniący się wyglądem od modelu Countach wprowadzonego na rynek w 1974 roku, LP 500 został zbudowany przez Marcello Gandini i przetestowany przez głównego kierowcę testowego firmy, Boba Wallace’a, z silnikiem o pojemności 4,0 litra. Samochód pokazowy w Genewie miał jednostkę o pojemności 5 litrów i ramę platformy zamiast rurowej. Późniejszy model produkcyjny był montowany w modelach 1999 aż do 1990 roku, kiedy pojawił się Diablo.

Klasyczny Countach wyprodukował pięć różnych serii w ciągu swojego długiego 16-letniego cyklu życia i miał Projekt, który stopniowo stawał się coraz bardziej złożony W przeciwieństwie do czystszego wyglądu oryginalnego modelu. Ci, którzy tęsknią za płynniejszym LP 500, czekają na prawdziwą jazdę próbną, ponieważ wygląda na to, że Lamborghini jest na krawędzi „naprawiania” historii poprzez przywrócenie oryginalnego prototypu.

Jesteśmy już w trzecim dowcipie i logika podpowiada nam, że rozrywka zostanie ujawniona przed końcem roku, bo w 2021 roku mija pół wieku istnienia Kontach. Nie trzeba dodawać, że samochód pozostanie jedynym w swoim rodzaju ekskluzywnym, prawdopodobnie znajdującym się w Muzeum Lamborghini we Włoszech, gdzie drugie modele (z łącznej liczby trzech) są obecnie domem.

READ  Noga 1600-letniej zmumifikowanej owcy jest dowodem starożytnych praktyk rolniczych

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top