Rekonstrukcja starożytnego genomu E. coli przy użyciu kamyka mumii z XVI wieku


Międzynarodowy zespół zrekonstruował pierwszy starożytny genom E. coli, używając fragmentów wyekstrahowanych z kamieni żółciowych XVI-wiecznej włoskiej mumii.

Współczesne bakterie E. coli powszechnie występują w jelitach zdrowych ludzi i zwierząt. Chociaż większość form jest nieszkodliwa, niektóre szczepy są odpowiedzialne za wybuchy poważnych, a czasem śmiertelnych zatruć pokarmowych i infekcji krwi. Silne i zdolne do adaptacji bakterie są uznawane za szczególnie odporne na leczenie.

Jednak jego pełna historia ewolucyjna pozostała tajemnicą, w tym kiedy nabyła nowe geny i oporność na antybiotyki.

Teraz naukowcy z McMaster University w Kanadzie i Paris City we Francji zrekonstruowali genom 400-letniego przodka na współczesną bakterię.

Zmumifikowane szczątki wykorzystane w nowym badaniu, opublikowanym w Internecie w czasopiśmie Communications Biology, należą do neapolitańskiego szlachcica z okresu renesansu we Włoszech. Giovanni Davalos miał 48 lat, kiedy zmarł w 1586 roku i uważa się, że cierpiał na przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego z powodu kamieni żółciowych.

Jego dobrze zachowane ciało zostało odzyskane z klasztoru San Domenico Maggiore w Neapolu w 1983 roku.

Eric Dynamore, kapitan francuskiej drużyny, powiedział: „Możliwość napisania tego starożytnego E była bardzo ekscytująca.

Chociaż genom był unikalny, Dynamore powiedział, że jest ewolucyjnie podobny do patogenu, który nadal powoduje ludzkie kamienie żółciowe.

Co więcej, zespół powiedział podczas badania szczątków: „Nie było dowodów na to, że ten mężczyzna miał E. coli. W przeciwieństwie do infekcji takiej jak ospa, nie ma żadnych wskazań fizjologicznych” – wyjaśnia główny autor badania George Long, absolwent bioinformatyki. w McMaster., że nikt nie wie, co to jest.

Naukowcy musieli skrupulatnie wyizolować fragmenty docelowych bakterii, które zostały zdegradowane przez zanieczyszczenie środowiska z wielu źródeł. Wykorzystali odzyskane materiały do ​​zrekonstruowania genomu.

„Byliśmy w stanie zidentyfikować patogen oportunistyczny, wyszukać funkcje genomu i dostarczyć wskazówek, które pomogą naukowcom, którzy mogą badać inne patogeny ukryte” – powiedział Long.

READ  Badanie wykazało, że globalne ocieplenie zmieniło Alpy w zielone | kryzys klimatyczny

20220617-154203

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top