Redmi Note 12 Pro Discovery Edition nie pasuje do ogłoszonych przez Xiaomi wskaźników ładowania w prawdziwym teście

Xiaomi w końcu wprowadziło nową technologię super-zajętości ładowania na początku tego tygodnia. Firma wprowadziła serię Redmi Note 12 w Chinach, wypuszczając Redmi Note 12 Pro Discovery z reklamowanym szybkim ładowaniem 210 W, aby naładować telefon w zaledwie 9 minut. Jednak jego wydajność w realnym świecie może nie być aż tak imponująca.

W teście ładowania przeprowadzonym przez Charger Labs, Redmi Note 12 Pro Discovery Edition zdołał osiągnąć szczytową moc ładowania 184,85 W w około trzy minuty. Jak można się spodziewać po tej dużej mocy wyjściowej, nie ładuje się na tak dużych wysokościach. Pod warunkiem, że zostanie zredukowany do niższej mocy. Średnio jednak wersja Redmi Note 12 Pro Discovery ładuje znacznie więcej niż 120W.

Podczas gdy Xiaomi reklamuje telefon klasy średniej jako zdolny do naładowania 100% w dziewięć minut, test Charger Labs pokazuje, że Redmi Note 12 Pro Discovery Edition robi to w 10 minut i 10 sekund. Nie do końca zgadza się z twierdzeniem Xiaomi, ale jest wystarczająco blisko, szybciej niż jakikolwiek inny smartfon – a także daleko.

Co jeszcze bardziej imponujące, jest w stanie to zrobić bez generowania dużej ilości ciepła. W szczytowych temperaturach podczas testów Redmi Note 12 Pro Discovery Edition osiągnął temperaturę zaledwie 43,3°C. Dla porównania, iPhone 14 Pro Max dostaje 45,8 Podczas ładowania przy szczytowej mocy 29W.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top