Redditor wykrywa procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX TITAN X ze złączami wyświetlacza

NVIDIA GeForce TITAN X z dwoma złączami wyświetlacza

Druga generacja procesorów graficznych TITAN przeszła już do historii, ale ten model jest bardziej wyjątkowy niż inne.

Zapoczątkowana przez firmę NVIDIA w 2013 roku seria NVIDIA TITAN była wówczas najbardziej luksusowym procesorem graficznym, zaprojektowanym z myślą o najlepszej wydajności w grach i stosunkowo wysokich cenach. Ale po prawie dziesięciu latach cena detaliczna 999 USD zawstydziła NVIDIĘ, która teraz produkuje bardzo drogie procesory graficzne.

Próbka inżynierska od NVIDIA TITAN X, Źródło: Reddit/puzzlew

NVIDIA GeForce GTX TITAN X to produkt z 2015 roku, oparty na GPU Maxwell GM200 z 3072 rdzeniami CUDA. Ta karta graficzna miała 12 GB pamięci GDDR5 i była wówczas najpotężniejszym procesorem graficznym do gier.

Karta zakupiona przez tego redditorowego „puzzlewa” to ta sama karta, która została później wypuszczona na rynek, ale z jednym małym wyjątkiem: ma tylko dwa złącza ekranowe zamiast czterech.

Próbka inżynierska od NVIDIA TITAN X, Źródło: Reddit/puzzlew

Jak się okazuje, ten GTX TITAN X ma ten sam numer płyty, co oryginalny TITAN X, który pojawił się na rynku. Jednak kod produktu jest nieco inny, zamiast 699-1G600-0000-500E, ten model to 699-1G600-0000-501 w.

Próbka inżynierska od NVIDIA TITAN X, Źródło: Reddit/puzzlew

Community Manager firmy NVIDIA podkreślił na forum Reddit, że jest to próbka inżynierska, której nie należy sprzedawać. Firma często udostępniała jednostki przedprodukcyjne partnerom, którzy następnie używają tego urządzenia do walidacji. W tym przypadku jedna z tych próbek została sprzedana bez zgody firmy NVIDIA.

źródło: redditREAD  Google wyłącza aplikację Street View

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top