Raport stwierdza, że ​​13 wyższych urzędników Trumpa naruszyło ustawę Hatch

Według raportu amerykańskiego Biura Specjalnego Radcy Prawnego (OSC) opublikowanego we wtorek, trzynastu wyższych urzędników administracji Trumpa naruszyło ustawę Hatch Act.

W raporcie stwierdzono, że 11 z tych wysokich rangą urzędników Trumpa naruszyło ustawę Hatch, „prowadząc kampanię na rzecz reelekcji prezydenta Trumpa” podczas 18 oficjalnych wywiadów lub wystąpień w mediach, a dwóch z nich dopuściło się naruszeń związanych z Narodową Konwencją Republikańską 2020, agencja, którego zadaniem jest dochodzenie, które stwierdzono w naruszeniach ustawy Hatch Act, niektórzy urzędnicy administracji Trumpa „celowo zignorowali wymagania prawa i milcząco lub wyraźnie zgodzili się na naruszenie prawa przez wyższych urzędników administracji”.

Agencja poinformowała, że ​​rozpoczęła dochodzenie w sprawie urzędników po złożeniu kilku skarg w trakcie i po konferencji.

Jedenastu byłych wyższych urzędników, którzy rzekomo popełnili nadużycia związane z mediami, to: doradczyni Białego Domu Kellyanne Conway, doradczyni Trumpa i zięć Jared Kushner, sekretarz prasowy Białego Domu Kayleigh McEnany, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien oraz sekretarz Energia Dunn. Brouillette, szef sztabu Białego Domu Mark Meadows, radca prawny Białego Domu Stephen Miller, zastępca sekretarza prasowego Białego Domu Brian Morgenstern, Mark Short, wiceprezydent Mike Pence szef sztabu, dyrektor ds. komunikacji Białego Domu Alyssa Farah i ambasador USA w Izraelu David Friedman. .

Były sekretarz stanu Mike Pompeo został uznany za naruszającego ustawę Hatch Act, kiedy odniósł się do konwencji republikańskiej z 2020 r. we wcześniej nagranym filmie, nawet po tym, jak pracownicy zostali oskarżeni o „niewłaściwe zaangażowanie Departamentu Stanu w proces polityczny”. ruch, w którym raport stwierdził, że wykorzystał swój „formalny autorytet podczas wygłaszania tego przemówienia, aby promować kandydaturę prezydenta (Donalda) Trumpa”.

W raporcie stwierdzono również, że „zgoda sekretarza Pompeo na zmianę polityki Departamentu Stanu jest podobną manipulacją rządowym biznesem na korzyść konkretnego kandydata”.

READ  Castillo Peru o krok od wygrania prezydentury po ciężkim wyścigu | wiadomości o polityce

CNN skontaktowało się we wtorek z Pompeo, Millerem i innymi byłymi wyższymi urzędnikami administracji w celu uzyskania komentarza.

Źródło zbliżone do Shorta nazwało naruszenia „chwytem reklamowym”, dodając: „Ani Mark, ani adwokat OVP nie powiadomili z wyprzedzeniem o tych rzekomych ustaleniach OSC”.

Chociaż Farah powiedziała CNN, że „transmisje telewizyjne na żywo lub briefingi prasowe, gdy są zadawane pytania, utrudniają”, powiedziała, że ​​naruszenia ustawy Hatch są niewybaczalne.

„Wszyscy musimy przestrzegać najwyższych standardów neutralności politycznej podczas pracy dla amerykańskich podatników” – powiedziała.

Raport pojawia się po tym, jak wielu urzędników administracji Trumpa zostało cytowanych za rzekome naruszenie ustawy Hatch Act, gdy Trump sprawował urząd, ale nie poniósł żadnych konsekwencji.

CNN donosiło wcześniej, że źródło zaznajomione z sytuacją powiedziało, że Trump poprosił Pompeo o głos i uznało to za wielki zaszczyt zostać zaproszonym. Źródło podało wówczas, że list został zatwierdzony przez osobistych adwokatów Pompeo, adwokatów Departamentu Stanu i Białego Domu oraz adwokatów Federalnej Rady Narodowej. Opisali to jako „całkowicie legalne i całkowicie odpowiednie”.

Wykroczenie byłego pełniącego obowiązki sekretarza bezpieczeństwa wewnętrznego Chada Wolfa wynikało z ceremonii naturalizacji, podczas której został zaprzysiężony na pięć osób i był transmitowany podczas RNC. Powiedział wcześniej, że nie był świadomy, że podczas konferencji zostanie wyemitowany materiał filmowy z ceremonii, a Biuro Specjalnego Radcy Prawnego poinformowało w raporcie, że poinformowało ich również, że nie wie, iż zostanie pokazane na konferencji.

Jako prezydent Trump wcześniej przymykał oko na potencjalne naruszenia ustawy Hatch Act, która ogranicza działalność polityczną pracowników federalnych na służbie. Conway pozostała doradcą prezydenta, mimo że Biuro Specjalnego Radcy Prawnego kilkakrotnie zalecało jej postawienie w stan oskarżenia za naruszenie prawa.

Podczas gdy prezydent i wiceprezydent są zwolnieni z Ustawy Hatch, prawa federalnego, które generalnie zabrania wykorzystywania własności rządowej do działalności politycznej – niektórzy byli piastujący urząd starali się ograniczyć działalność polityczną w Białym Domu, na przykład organizując wydarzenia w innym miejscu. lub W przestrzeniach mieszkalnych Pałacu Prezydenckiego.

READ  Rząd Wenezueli odwołuje się do „porozumień częściowych” w rozmowach w Meksyku | Wiadomości Nicolasa Maduro

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top