Raport: Mężczyzna zaangażowany w śmierć City Kickboxing Fighter Fau Vake skazany na więzienie w domu, odpowiada Dan Hooker

Jeden z czterech mężczyzn biorących udział w śmiertelnym ataku zawodnika City Kickboxing, Fau Vake, został skazany.

według NZ Herold29-letni Ufa Folau został skazany na sześć miesięcy domowego więzienia po tym, jak przyznał się do dwóch zarzutów napaści z zamiarem zranienia w czerwcu w Nowej Zelandii. Oba zarzuty skutkowały równoczesnym odbyciem kary sześciu miesięcy więzienia.

Fulau i trzech innych zaatakowali braci Fawa i Ikę Faków w centralnej dzielnicy biznesowej Auckland wczesnym rankiem 16 maja. Fau Fak zmarł z powodu odniesionych obrażeń dziewięć dni później. Tragedia w obliczu potok wsparcia Od jego kolegów z drużyny Vake, w tym mistrza wagi średniej UFC Izrael Adesanjai Dan Dziwka, I Kay Cara Francja.

Hooker był obecny na ogłoszonym przez Fulau wyroku w poniedziałek w Sądzie Najwyższym w Auckland, a następnie rozmawiał z mediami, aby wyrazić swoje obrzydzenie z wynikiem.

„Być częścią ataku, który zakończył się życiem człowieka i nie odbyć kary więzienia, to moim zdaniem absolutny żart” – powiedział Hooker. „Mężczyzna umarł, ma córkę i rodzinę”.

W sądzie mówi się, że Fulau zagonił Ikę Faka do witryny sklepowej, a następnie uderzył go dwukrotnie pięścią w głowę. Następnie uderzył Fau Vake trzy razy w głowę, podczas gdy Fau był trzymany przez jednego z pozostałych napastników.

Sąd nie mógł jednoznacznie stwierdzić, że Fulau był odpowiedzialny za obrażenia, które doprowadziły do ​​śmierci Fau, co rozwścieczyło Hooker.

– To nie była walka – powiedział Hooker. To był atak. Czterech braci zaatakowało Vake, nie robiąc nic agresywnego… cały czas wycofywali się, próbując uciec.

„To nie jest sprawiedliwe, nie możesz mi powiedzieć, że to jest sprawiedliwe i to jest sprawiedliwość, to nie jest sprawiedliwość”.

“Oczywiscie oczywiscie [Folau was] Częściowo – dodał Hooker – Czterech zaatakowało dwóch, jak możesz nie być czynnikiem obciążającym?

READ  Talibowie wyznaczają rząd przejściowy w Afganistanie, a wysokie stanowiska przechodzą do starej gwardii

Hooker nazwał ten wyrok „absolutnym żartem” i wezwał do zreformowania przepisów dotyczących wyroków w Nowej Zelandii.

Zespół prawny Fulau wskazał, że nadużywanie alkoholu odgrywa rolę w zaangażowaniu Fulau i wskazał, że aktywnie szuka leczenia. Sędzia Michael Robinson nie rozpoznał „pijaństwa” jako usprawiedliwienia dla działań Fulau.

Inni mężczyźni wciąż oczekujący na wyrok to Sioufilisi Baungu, Simesi Pomali i czwarty mężczyzna o imieniu Funnel. tłumienie nazw W Nowej Zelandii może być przyznany w sprawach o ochronę ofiary seksualnej dzieciom poniżej 17 roku życia skarżących lub świadków, jeśli prawo wyraźnie przewiduje, lub oskarżonym i osobom związanym ze sprawą (tj. świadkom i ofiarom) według uznania sądu.

Bumali i Baungu nie przyznali się do zarzutu publicznego napaści. Oskarżony, którego nazwiska nie wymieniono, nie przyznaje się do morderstwa z premedytacją.

Hooker również skomentował orzeczenie za pośrednictwem Twittera:

„Zamknięcie w domu” – napisał Hooker. “zabić”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top