Rangersi wygrywają w rzutach karnych, kończą serię siedmiu wygranych Lightning u siebie

TAMPA, Floryda (AFP) – Mika Zibanijad strzelił jedynego gola w serii rzutów karnych, a New York Rangers przerwali serię siedmiu zwycięskich meczów Tampa Bay, pokonując Lightning 4:3 w piątek wieczorem.

Igor Shesterkin zatrzymał 25 strzałów, Barclay Goudreau strzelił dwa gole, a Alexis Lavrinier strzelił gola dla Rangers.

Corey Perry strzelił wyrównującą bramkę – pustą bramkę – na 1:57 przed końcem składu Tampa Bay, który miał również bramki Stephena Stamkosa i Rossa Coltona. Bramkarz rezerwowy Brian Elliott wrócił z protokołów COVID-19 i wykonał 20 obrońców w miejsce Andrieja Wasilewskiego, który pozostał w protokołach i opuścił trzeci mecz z rzędu.

Lightning odpadł w czwartek po porażce 9:3 na Florydzie, gdy w siatce grali słabsi zawodnicy Maxime Lagace i Hugo Alnefelt.

Rangers prowadzili 2:1 w drugiej połowie za bramkami Lavriniera i Goudreau po błędach Elliotta. Goudreau, członek drużyny Tampa Bay’s Stanley Cup Championship, strzelił gola z bliskiej odległości po tym, jak Greg McKeig ukradł dośrodkowanie Elliotta z prawej strony deski o 14:30.

Gol Coltona zremisował 2:29 od końca drugiej połowy z wynikiem 2.

Stamkos strzelił jedynego pierwszego gola podczas meczu sił z wynikiem 1:39 przed końcem. Lightning miał w tym okresie przewagę 10-3 nad Rangersami, którzy przejechali osiem i dziewięć minut bez singli.

Liczba linii

Stamkos zremisował z Patrickiem Marlowe na 32. miejscu na liście mocnych bramek z wynikiem 172. Kapitan Lightning ma punkty w 15 z ostatnich 16 meczów (siedem goli, 21 punktów). ? Rangers LW Artemi Panarin miał kilka dobrych okazji na zdobycie gola, ale nie udało się go zdobyć. Ma jednego gola w 13 meczach z Tampa Bay.

pokój powozowy

Rangers: G Alexandar Georgiev i D Ryan Lindgren należą do nowojorskich graczy w protokołach COVID-19.

Błyskawica: D Michaił Sergaczew i D Andrej Sustr wracają z protokołów COVID-19. ? D Zach Bogosian został podrapany z powodu kontuzji dolnej części ciała. ? D Erik Cernak (pieszo) opuścił swój dziesiąty mecz z rzędu, ale wznowił trening.