Puljujarvi zdobywa dwa gole, Nugent Hopkins wygrywa Oilers nad Jets

Edmonton – Jesse Poliojarvi nadal umacnia swoją pozycję jako pełnoetatowy stypendysta Conor McDavid Fellow.

Puljujarvi strzelił dwa gole, a Edmonton Oilers złapali dwumeczową wpadkę w przedsezonowym meczu, pokonując w sobotę Winnipeg Jets 4-3.

– Jego pewność siebie wzrosła w zeszłym roku i wszedł do obozu w dobrej formie – powiedział 23-letni trener Oilers Dave Tibbett. „Pewnie gra z Connorem. Porusza się. Wystrzeliwuje piłkę, która trafia do siatki.

„Kiedy jesteś z przodu, znajdziesz kilka goli i to właśnie zrobił dzisiejszego wieczoru”.

Ryan Nugent-Hopkins strzelił zwycięskiego gola z wynikiem 1:56 w trzecim meczu, aby przełamać impas 3-3. Devin Shore również strzelił dla Oilers (3-1-1).

Kyle Connor, Mark Shevely i Josh Morrissey odpowiedzieli na Jets (1-1-1), którzy ponieśli pierwszą ligową stratę w przedsezonie.

Po przegranej 3:1 w trzecim inningu, Winnipeg walczył o jeden gol, mając 8:24 na lewo, gdy Declan Chisholm posłał podanie przez nogi obrońcy, aby umożliwić Sheveleyowi wejście tylnymi drzwiami.

Następnie Gates wyrównał dwie minuty później, gdy Morrissey został sam na czele, aby wyrwać piłkę Evgeny Svechnikov.

„Chcesz wygrać każdy mecz, w który grasz”, powiedział trener Jets Paul Morris. „Nie obchodzi mnie, czy to jest show, czy nie, więc wracasz do tego meczu i chcesz uzyskać lepszy wynik”. „Myślę, że te pary D będą dla nas dobre i dobrze sobie poradzą. Nadal istnieje prawdziwa rywalizacja o te otwarte pozycje w czwartej linii i to utrudnia”.

Edmonton odzyskał prowadzenie niecałe dwie minuty przed końcem meczu, gdy Leon Drysittel spuścił krążek, a następnie posłał długie podanie z bekhendem przez ruch uliczny do Nugenta Hopkinsa, który pokonał Erica Comrie i odniósł zwycięstwo.

„Musisz gdzieś pracować, ponieważ nawet jeśli on (Drycetel) nie patrzy, wie, że tam jesteś”, powiedział Nugent Hopkins. “Przyjdą do niego co najmniej dwie osoby. Ta passa na końcu, może jest dwóch graczy w lidze, którzy mogą rozebrać faceta, a potem zrobić to bez patrzenia. Grając z nim, musisz wiedzieć, że będzie w stanie aby to zrobić.”

READ  Kanada uwikłana w kontrowersje dotyczące siatkówki plażowej

Jets objęli czterominutową przewagę w pierwszej klatce po tym, jak Nafciarze pozwolili na przerwę w grze pojedynczej w końcówce ich pierwszej silnej gry. Bramkarz Edmonton, Mikko Koskinen, zdołał zablokować pierwszą interwencję Christiana Vesalainena, ale miał niewielkie szanse na odbiór, gdy Connor strzelił swojego drugiego gola w przedsezonie.

Edmonton odzyskał swój kolejny występ w drużynie pod koniec pierwszego meczu, gdy Bulgojarvi zmarnował strzał Drysetta, pokonując Jets-Netminer Comrie.

Po kilku przystankach Koskinena, Nafciarze objęli prowadzenie 3:1 już po dwóch minutach.

Siedem minut przed końcem drugiej połowy Shore oddał strzał Brendana Berlina, po czym Pulgojarvi strzelił drugą bramkę w meczu i trzecią w show potężnym uderzeniem.

W niedzielę Jets wrócili do Vancouver, aby zmierzyć się z Canucks. Rodzina Oilerów została w domu, by w poniedziałek powitać Calgary Flames.

Uwagi: Winnipeg pokonał Edmonton 5-1 w zeszłą środę. … Gates zmiótli nafciarzy w czterech meczach z rzędu w pierwszej rundzie play-offów w zeszłym sezonie. ? Weteran, obrońca Duncan Keith, zaczął jeździć na łyżwach z Oilers w piątek i oczekuje się, że rozegra z nimi swój pierwszy mecz w poniedziałek.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top