Puchar Europy UEFA Kobiet 2022: Poznaj zwycięzców | Puchar Narodów Europy Kobiet

Anglia zdobyła swój pierwszy ważny tytuł po pokonaniu Niemiec w Finał Pucharu Europy UEFA Kobiet 2022. Przyjrzymy się bliżej drodze lwic do chwały i ogólnie rodowodowi heroizmu.

Najlepsze Mistrzostwa Europy Kobiet: Zwycięzcy (2022)

Puchar Europy UEFA Kobiet 2017: półfinały

Poprzednie finały Mistrzostw Europy Kobiet
12.05.1984: Szwecja 1-0 Anglia (Gutenberg) i 27 maja 1984 r. n.e.: Anglia 1-0 Szwecja (Luton, agg: L1-1, 3-4 długopisy)
10.09.2009: Anglia 2-6 Niemcy (Helsinki)

Podsumowanie finału Mistrzostw Europy Kobiet: Anglia 2-1 Niemcy

Zwycięzcy grupy A
Anglia 1-0 Austria
(Old Trafford) – MEED 16
Anglia 8-0 Norwegia (Brighton & Hove) – Stanway 12 Ben, 15 Konopie, Biały 29 41, Miód 34 38 81, Rosso 66
Irlandia Północna 0-5 Anglia (Southampton) – Kirby 41, Med 45, Rosso 48 53, Burroughs 76og

Ćwierćfinały
Anglia 2-1 Hiszpania (AET, Brighton & Hove) – Toone 84, Stanway 96

półfinał
Anglia 4-0 Szwecja (Sheffield) – Med 34, Brąz 48, Rosso 68, Kirby 76

ostateczny
Anglia 2-1 Niemcy (Później Londyn) – Toone 62, Kelly 110

Droga do chwałyZdobycie 14 nieudanych bramek w fazie grupowej było stwierdzeniem, ale w ćwierćfinałowym spotkaniu z Hiszpanią Anglia zajęła drugie miejsce pod względem posiadania piłki, celności, energii i umiejętności. Determinacja, charakter, zaangażowanie Millie Bright w obronę i zręczne zmiany Sariny Wegman umożliwiły to, a oszałamiająca zwycięzca dla Georgii Stanway po nadgodzinach jeszcze bardziej ugruntowała przekonanie, że mogą kontynuować.

W rzeczywistości Lwice w półfinale zagrały prawie perfekcyjnie przeciwko Szwecji, zwieńczone okropną tylną piętą Alicii Russo. To było trudne spotkanie z Niemcami w finale, ale kolejny zdeterminowany występ, wraz z dwoma dobrze strzelonymi golami, dał gospodarzom pierwszy ważny tytuł międzynarodowy.

Puchar Europy UEFA Kobiet 2022: Droga Anglii do finału

READ  13 nazwisk w tym - Logan?

główny gracz: Beth Meade rozpoczęła fazę grupową pięcioma golami, wyrównając rekord Inki Grings wynoszący sześć w pojedynczych Mistrzostwach Europy Kobiet w meczu otwarcia w półfinale. Jej umiejętności przyciągają graczy, a następnie wykorzystuje swoją kontrolę, aby włamać się do podania lub strzelenia, a ostatecznie kończy z pięcioma asystami, aby trafić w swój cel – więcej niż wystarczająco, aby pokonać Alexa Poppa w nagroda dla najlepszego strzelca. Był to również naturalny wybór, jak gracz turniejowy.

jak oni grali?Anglia rozpoczynała każdy mecz formacją 4-2-3-1, a skład XI, Meada i Hemp nie uległ zmianie, ale kiedy przegrywali z Hiszpanią, Wegman uciekła się do swojego nieortodoksyjnego planu B. Wprowadziła Alexa Greenwooda dla Rachel Daley i obrońcę z tyłu, przenosząc wszechstronnego Brighta z obrony do ataku. Gdy Anglia wkroczyła do obrony, Bright powrócił do obrony czterokierunkowej. Cztery gole Russo z ławki rezerwowych potwierdziły ich głębię, a supergwiazda Chloe Kelly strzeliła decydującego zwycięzcę w finale.

Anglia: Kompletny przewodnik zespołu

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top