Puchar BJK: Radokanu przed Wielką Brytanią, Szwecja przed Polską

LONDYN (AP) – mistrzyni US Open Emma Radukanu zremisowała z Wielką Brytanią przeciwko Czechom w Brock w piątek w Billy Jean King Cup.

Szybki wzrost Radokunu był widoczny, gdy pokonał Theresę Martinkovą 7:5, 7:5 w jej pierwszym meczu dla Wielkiej Brytanii i jej pierwszym profesjonalnym meczu na glinie.

Trzecie zwycięstwo w tym roku przyniosło dodatkową presję, ponieważ Harriet Dart przegrała 6:1, 6:0 z byłą finalistką French Open, Marquette Vondurosovą, w pierwszym singlu. Vondrosova i Raduko spotykają się w pierwszym odwróconym meczu singlowym w sobotę.

Czesi chcą wygrać pierwszą piątkę eliminacji do listopadowego finału. Zdobyli trofeum sześć razy od 2011 roku, ale ich trzy najwyżej sklasyfikowane zawodniczki to: 2. miejsce Barbora Gryzhikova, 7. miejsce Karolina Bliskova, 28. miejsce Petra Kvitova oraz 1. deblowa Katrina Siniakova. .

W innych miejscach Włochy pokonały Francję 2:0, Kazachstan 2:0 z Niemcami, Polska 2:0 z Rumunią, a Hiszpania z Holandią 2:0.

W późnych stosunkach Stany Zjednoczone trzymały Ukrainę w Asheville, a Kanada Łotwę w Vancouver.

Belgia wygrała z Białorusią, po zawieszeniu tej ostatniej i zdobywcy tytułu Rosji za okupację Ukrainy.

Australia zastąpiła Rosję w finale, by dołączyć do Szwajcarii i Słowacji w finale w 2021 roku.

Iga Świątek świętowała swój pierwszy mecz po tym, jak w ciągu godziny pokonała Rumunkę Mihaelę Buzarnescu i została numerem 1 na świecie. Szwecja przedłużyła passę singli do 18 po zdobyciu pierwszego punktu od koleżanki z polskiej drużyny Magdy Lynette Iriny-Camilii Begu.

Gdy w sobotę zmierzą się z Pegu w pierwszych rewersach singli, Świątech może zająć miejsce w finale Polski.

W Alghero Włoszka Jasmine Paulini wyszła z seta i przerwy, aby oszczędzić dwa punkty meczowe i pokonać Francuską Alice Cornet 2-6, 6-1, 7-6 (2) w ciągu 2 godzin. To pierwszy raz, kiedy Camila Giorgi pokonała Oceana Todda 6-1, 6-2 w secie.

Francja wygrała tylko raz, 0-2, ale to było w 2015 roku przeciwko Włochom.

READ  Polska wstrzymała plany przyciągnięcia specjalistów IT ze swoich wschodnich sąsiadów ze względu na problemy wizowe

W Noor-Sultan Julia Putinseva pokonała Angelique Gerber 3-6, 6-3, 6-2, co dało Kazachstanowi 15. zwycięstwo w trofeum. Wtedy Elena Rybagina pokonała Laurę Siegmont i zepchnęła w głęboki dołek ulubione Niemki.

In’s-Hertogenbosch, Hiszpanka Sarah Soribes Tormo i Nouria Barricas-Diaz wygrały sety z rzędu, zdobywając swoje pierwsze trofeum w singlu.