Psaki mówi, że więcej pomocy bezpieczeństwa USA dla Ukrainy nadejdzie „w bardzo krótkim czasie”

W rozmowie z Chrisem Wallace’em z CNN, Psaki powiedział, że testowe uruchomienie ICBM przez Rosję nie zmieni stanowiska Białego Domu w sprawie pomocy Ukrainie, obiecując, że Stany Zjednoczone będą dalej udzielać pomocy wojskowej i bezpieczeństwa.

Powiedziała, że ​​prezydent Joe Biden „będzie miał więcej do ogłoszenia w następnej rundzie pomocy w zakresie bezpieczeństwa w bardzo krótkim czasie. Więcej usłyszycie wkrótce”.

CNN informował wcześniej, że USA szykują się na kolejny Pakiet pomocy wojskowej o wartości 800 milionów dolarów Jeśli chodzi o Ukrainę, według trzech wyższych urzędników kierowniczych i dwóch źródeł zaznajomionych z planowaniem.

Administracja Bidena pracuje nad jak najszybszym uzyskaniem pomocy wojskowej dla Ukrainy, ponieważ wierzy, że wojna jest na krytycznym etapie, a dalsza pomoc USA może mieć znaczenie, gdy eskaluje bardziej agresywny atak Rosji na wschodnią Ukrainę, jeden z ataków administracji. Powiedzieli urzędnicy.

Bardziej otwarty teren tego regionu sprzyjał stosowaniu systemów artyleryjskich i dalekiego zasięgu, dlatego administracja premiowała szybkie pozyskanie tego typu systemów w miarę przesuwania się walk z Kijowa w rejon Donbasu.

Jeśli zostanie zatwierdzony, ostatni pakiet o wartości 800 milionów dolarów oznaczałby, że Stany Zjednoczone przeznaczyły prawie 3,4 miliarda dolarów na pomoc Ukrainie od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji 24 lutego.

Będzie to ostatnie wycofanie się prezydenta do czasu zatwierdzenia przez Kongres większej ilości pieniędzy na broń dla Ukrainy. Ministerstwo Obrony wycofuje się z prezydenckiego wycofania się Broń i sprzęt z amerykańskich zapasów Wysyłać na Ukrainę zamiast kupować nową broń od producentów.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski od tygodni błaga światowych przywódców o więcej broni i sprzętu. W marcu rozmawiał z parlamentami 17 krajów oraz trzema organizacjami międzynarodowymi. Nigdy nie odszedł od swojego podstawowego przesłania: Ukraina potrzebuje więcej broni.

Zełenski zwrócił się do Kongresu o nowe systemy obrony powietrznej, które pomogą w obronie ukraińskiego nieba. Poprosił 1% czołgów i samolotów NATO o odpowiedź na siły rosyjskie. Poprosił Belgię o więcej broni, ostrzegając, że jeśli Ukraina przegra, to przegra UE.

Chociaż jego apele o większą siłę ognia początkowo pozostawały w dużej mierze bez odpowiedzi, jeden z urzędników USA powiedział: Powiedział CNN W tym miesiącu „koperta tego, co ludzie przygotowują się do dawania, wzrosła wykładniczo” w ostatnich tygodniach.
READ  Związek strażaków wyraża zaniepokojenie polityką szczepień miasta

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top