Przywódcy G7 mają uzgodnić plan powstrzymania przyszłych epidemii

Oczekuje się, że przywódcy G7 zgodzą się w niedzielę zobowiązać się do wdrożenia szeregu środków, aby zapewnić, że globalna pandemia, taka jak COVID-19, nie powtórzy się.

Deklaracja z Carbis Bay – nazwana na cześć południowoangielskiej społeczności, która była gospodarzem szczytu – była prowadzona przez brytyjskiego premiera Borisa Johnsona. Inicjatywa zyskała kwalifikowaną akceptację w sobotę przez wyższych urzędników Światowej Organizacji Zdrowia, którzy ostrzegali, że społeczność międzynarodowa wciąż musi znaleźć wyjście z obecnego kryzysu.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia, zapewnił przywódców największych uprzemysłowionych krajów świata, że ​​agencja zdrowia wyznaczyła sobie cel pełnego uodpornienia 70 procent światowej populacji do tego czasu w przyszłym roku.

„To absolutna prawda, potrzebujemy większych, lepszych i szybszych na przyszłość i musimy być bardzo ambitni, jak sugerowałeś” – powiedział Tedros podczas briefingu wideo w sobotni wieczór. „Oprócz przygotowań na przyszłość, wszyscy na Ziemi zadają sobie pytanie, jak i kiedy zakończymy tę pandemię”.

Propozycja WHO wymagałaby wyprodukowania i podania 11 miliardów dawek szczepionek COVID-19 do połowy 2022 roku.

„Jesteśmy wyścigiem naszego życia, ale to nie jest uczciwy wyścig. Większość krajów nie opuściła linii startu” – powiedział Tedros.

Oczekuje się, że na zakończenie szczytu G7 w niedzielę przywódcy podpiszą deklarację określającą szereg środków do walki z przyszłymi pandemiami, a także omówią plan przekazania miliarda dawek szczepionek przeciw COVID-19 krajom rozwijającym się. (Phil Noble/The Associated Press)

Kanada przekazuje lub płaci za 100 milionów strzałów

Oczekuje się, że na zakończenie szczytu G7 w niedzielę przywódcy przedstawią, w jaki sposób spełnią swoją obietnicę przekazania miliarda dawek szczepionek krajom rozwijającym się.

To ogłoszenie będzie zawierało szczegóły, w jaki sposób Kanada planuje osiągnąć swój cel, jakim jest przekazanie lub zapłacenie 100 milionów zastrzyków szczepionki – liczba, do której liberalny rząd po cichu przylgnął na początku szczytu.

Do przywódców G7 do dyskusji na temat zdrowia na świecie dołączyli ich odpowiednicy z Korei Południowej, RPA, Australii i Indii, a także Sekretarz Generalny ONZ.

Oczekuje się, że przywódcy deklaracji pandemicznej podpiszą szereg konkretnych zobowiązań, w tym celu skrócenia czasu opracowania przyszłych szczepionek do mniej niż 100 dni.

Wśród innych obietnic jest zobowiązanie do wzmocnienia globalnych sieci nadzoru i sekwencjonowania genetycznego.

Teoria wycieków laboratoryjnych jest nadal aktywna

Ponadto w sobotę Tedros powiedział, że potrzebne są dalsze dochodzenia w sprawie pochodzenia COVID-19 i odmówił wykluczenia teorii, że przypadkowo wyciekł on z laboratorium w Wuhan w Chinach.

„Potrzebujemy współpracy ze strony chińskiej” – powiedział. „Potrzebujemy przejrzystości, aby zrozumieć i poznać lub znaleźć pochodzenie tego wirusa”.

W zeszłym miesiącu prezydent USA Joe Biden nakazał to amerykańskim agencjom wywiadowczym „Podwajaj” swoje wysiłki Aby zbadać pochodzenie pandemii koronawirusa, w tym możliwość przeniesienia jej z laboratorium, a nie ze zwierzęcia na człowieka.

Tedros mówił o milionach zmarłych i niezliczonych, którzy ucierpieli z powodu wirusa.

„To bardzo tragiczne i myślę, że szacunek, na który zasługują ci ludzie, to poznanie pochodzenia tego wirusa, abyśmy mogli zapobiec jego ponownemu wystąpieniu” – powiedział.

Światowa Organizacja Zdrowia przygotowuje się do drugiej fazy badań nad pochodzeniem wirusa.

READ  Kluczowi dyplomaci, w tym z Kanady, popierają mianowanego premiera Haiti, ignorując tymczasowego przywódcę

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top