„Przypadki rosną szybko”: Wielka Brytania odnotowuje gwałtowny wzrost liczby przypadków delta COVID-19 – Krajowy

Wielka Brytania odnotowała kolejny gwałtowny wzrost liczby zgłaszanych tygodniowo przypadków z wariant delta koronawirusaDane o zdrowiu publicznym w Anglii pojawiły się w piątek, po tym, jak premier Boris Johnson postanowił opóźnić ostateczne zniesienie ograniczeń blokady.

PHE powiedział, że w Indiach po raz pierwszy zidentyfikowano 33 630 nowych przypadków wariantu delta w tygodniu kończącym się 16 czerwca, zwiększając liczbę potwierdzonych przypadków do 75 953, co stanowi wzrost o 79 procent w porównaniu z poprzednią liczbą.

Czytaj więcej:

Wariant Delta COVID-19: spojrzenie na zagrożenia, objawy i wpływ na szczepionki

– Liczba przypadków gwałtownie rośnie w całym kraju, a wariant delta jest obecnie powszechny – powiedziała Jenny Harris, dyrektor naczelna brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia.

„To budujące, że liczba hospitalizacji i zgonów nie rośnie w tym samym tempie, ale będziemy nadal ściśle je monitorować”.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Public Health England powiedział, że wariant delta obejmuje obecnie 91 procent przypadków seryjnych. Korzystając z najnowszych danych, które obejmują dane genotypowania, które mają krótszy czas dostawy, oszacowano, że 99 procent przypadków to delta.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Wielka Brytania opóźnia ponowne otwarcie o cztery tygodnie z powodu rozprzestrzeniania się zmiennej delta


Wielka Brytania opóźnia ponowne otwarcie o cztery tygodnie z powodu rozprzestrzeniania się zmiennej delta

W odpowiedzi na gwałtowny wzrost liczby przypadków choroby Delta Johnson zamierza przyspieszyć plany szczepień, aby dać każdemu dorosłemu pierwszą szczepionkę COVID-19 do 19 lipca, czyli nowej daty, w której planuje znieść ograniczenia COVID w Anglii.

W piątek szczepienia COVID-19 zostały otwarte dla wszystkich osób w wieku powyżej 18 lat w Anglii.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Czy wariant delta może zniweczyć letnie plany ponownego otwarcia Kanady?


Czy wariant delta może zniweczyć letnie plany ponownego otwarcia Kanady?

PHE dodał, że szczepionki pozostają skuteczne w zapewnianiu ochrony przed ryzykiem hospitalizacji z wariantem delta.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Na dzień 14 czerwca, powiedziała, łącznie 806 osób było hospitalizowanych z wariantem delta, co stanowi wzrost o 423 w porównaniu z poprzednim tygodniem.

PHE dodał, że spośród przyjętych do szpitala 527 nie było zaszczepionych, a 84 otrzymało obie dawki.


READ  Gangi na Haiti oferują pomoc w wysiłkach humanitarnych; Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi wzrosła do 2207

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top