Przy niepewnym statusie Kuempera Francouz może odegrać kluczową rolę w lawinie

Denver – Pavel Francos, Tuck Yours.

Co zrobisz z tą wspaniałą okazją?

Niezależnie od tego, czy jest to sytuacja tymczasowa, czy długofalowa, Jared Bednar, główny trener Colorado Avalanche, nie daje żadnych wskazówek w ten czy inny sposób.

Wezwany z centrum Bulls, gdy bramkarz Darcy Comber odszedł z problemem górnej części ciała przed godziną 12:41 w drugiej części meczu 1 finału Konferencji Zachodniej, Francoz wszedł do meczu po cichu i wykonał 18 obron, utrzymując zwycięstwo 8:6 Powyżej Edmonton Oilers w grze, która spełnia ogromne oczekiwania.

Francos został zaalarmowany przez trenera kilka meczów wcześniej, że jego usługi mogą być potrzebne i że Kuemper ma problem, więc miał czas na odpoczynek i rozciągnięcie się, ale to nie znaczy, że powinien się zrelaksować. wydarzenie.

– Oczywiście łatwiej jest mieć dobre prowadzenie, więc myślę, że to zdecydowanie nam pomogło – powiedział Francoz, który był 15-5-1, z 2,55 gola przeciwko średniej i 0,916 procent w sezonie zasadniczym. . Przede wszystkim przygotowuję się do meczu w ten sam sposób, jeśli gram lub nie gram. To jest coś, czego nauczyłem się w mojej karierze. Podczas meczu staram się śledzić każdy mecz, próbując otworzyć drzwi dla graczy i tego typu rzeczy utrzymują mnie w grze.

„Nie było mi zimno przez pięć sekund, bardzo szybko było mi ciepło. To nie był problem. Wszyscy znamy rodzaj graczy w tych dwóch drużynach i nie planowaliśmy grać w taki mecz, ale zdecydowanie bierzemy że wygrywają i idą do przodu”.

Przypadek Kuempera, który miał problemy w ostatniej rundzie przeciwko St. Louis Blues, może stać się wielką historią w miarę rozwoju serii, w zależności od tego, ile czasu marnuje. – A jak wypadł Francoz.

A co do pierwszej części tego równania?

READ  Nate Diaz czuje, że niedługo skończy z Leonem Edwardsem na UFC 263: „W prawdziwym świecie ta walka to koniec”

„Zobaczymy” – powiedział Bednar, zapytany, czy to byłaby codzienna choroba, czy coś, co mogłoby być bardziej problematyczne.

Jedno wiemy na pewno, że przejście do Francosa nie jest tak wyczerpujące jak lawina, jak może być dla niektórych zespołów, biorąc pod uwagę, że dźwigał ciężar pierwszego człowieka przez dłuższy czas w ciągu ostatnich kilku sezonów. Francoz również przeżył dreszczyk emocji już w pierwszej rundzie przeciwko Nashville Predators, kiedy Comber zmarnował trochę czasu po wbiciu kija w oko Ryanowi Johanssonowi.

Cicho, fajnie, poskładaj cię, stary” powiedział Bednar. „Świetny kolega z drużyny. Chłopaki uwielbiają grać przed nim. Bardzo w niego wierzę. Tak jak nasza drużyna. Więc oczywiście posiadanie takiego faceta jest kluczowe. „(Ty) widzisz w play-offach, ile drużyn jest w drugim i trzecim bramkarzu niektórych drużyn, i aby spróbować przetrwać, musisz mieć zdolnego gola więcej niż jednego gracza i mamy to.”

Francos stracił trzy gole w przerwie, ale także wykonał kilka obrońców, aby zapewnić, że lawina nigdy nie straci prowadzenia, wypełniając pustą bramkę kapitana Gabiego Landskoga.

Był świetny. To trudne. Pomocnik lawinowy Nathan McKinnon, który leciał całą noc ze strzałem i asystą, powiedział: „Był naprawdę fajny. Codziennie pracuje nad ogonem, więc nie jest zaskoczony i jego pewność siebie. (Kuemper) W porządku i przywrócimy to z powrotem. Ale tak właśnie jest. Będziemy musieli zrobić wszystko, co w naszej mocy, z kimkolwiek mamy.”

Pewnej nocy, gdy Avalanche zajęło się kilkoma ważnymi miejscami na liście kontrolnej – mnóstwo gwiazd spisało się znakomicie, a drugorzędne wyniki objęły prowadzenie (w tym kolejny gol z czwartej linii, ten od Andrew Cogliano), goniąc bramkarza przeciwnika Mike’a Smith po zdobyciu sześciu bramek w nieco ponad 26 minutach akcji – w różnych momentach meczu brakowało im dbałości o szczegóły w strefie defensywnej, co potwierdza, że ​​rywalizacja była bliższa niż powinna.

READ  Nie biada nam ze strony Edmonton Oilers, ale straty muszą się wkrótce skończyć

Kluczowym elementem gry był obrońca Avalanche Cale Makar, który instynktownie pchnął krążek przed siebie, wchodząc w obszar ataku ze skrzydłowym Valerim Nichushkinem, próbując odwołać późnego spalonego.

Używając swojej umiejętności jazdy na łyżwach, Makar eksplodował w okolicy i oddał potężny strzał ponad rękawicą Smitha na 13,6 sekundy przed przerwą, odzyskując jednobramkowe prowadzenie dziewięć sekund po remisie Zacha Hymana w momencie, gdy nastąpiła lawina. Nosili większość sztuki, ale nie mogli uciec.

Początkową reakcją większości ludzi, którzy oglądali powtórkę, było to, że Makar miał kontrolę nad dyskiem po wejściu, ale zgodnie z zasadą, o której mowa: ponieważ dysk nie znajdował się na jego różdżce po wejściu, odzyskał posiadanie tylko wtedy, gdy ponownie włożył swoją różdżkę w obszarze ataku.

Nichushkin był skazany na grę na boku, więc nie tylko oczekiwano na lodowisko, ale nafciarze otrzymali niewielkie opóźnienie w meczu z powodu nieudanej rywalizacji trenera.

„Właśnie zobaczyłem Cale’a zbliżającego się do przodu, wielką ziejącą dziurę. Jest w stanie stłumić grę, wychodząc poza ich obszar i dostaje dysk, którego chce, a następnie wyskakuje i rozpoczyna atak” – powiedział Bednar. „Czy to zrobił nie dotykaj go celowo czy nie, nie mam pojęcia. …z pewnością coś, co może zrobić. (Nichushkin) wykonuje dobrą robotę, rzucając się, zanim go dotknie, i oczywiście świetny strzał.

Czy Makar był świadomy bazy w czasie rzeczywistym i czy był czynnikiem w procesie podejmowania decyzji?

„Nawet nie widziałem jeszcze powtórki”, powiedział Makar. „Wiedziałem, że próbują wydostać się ze strefy i moim instynktem było dać im jak najwięcej czasu, więc nie wiem, czy zdjąłem kij z dysku, czy nie.

„Nie czułem się dobrze, kiedy podjęli tam to wyzwanie. Rzucę okiem na to, ale może miałem szczęście.”

READ  Antonio Brown twierdził podobno, że wypadek spowodował kontuzję kostki

Ta ilość szczęścia dla Makara i lawiny poszła jeszcze dalej, gdy Nazim Qadri dodał PSI podczas kary opóźniającej mecz, dzięki czemu mecz 4-2.

Tempo w tej grze było szalone i widać, dlaczego oba te kluby zdołały posmakować przejść przejściowych.

Jedną z rzeczy, które Avalanche zrobiły tak dobrze, zwłaszcza w pierwszym okresie, było stworzenie gry turniejowej i konkursu dla prawie każdego krążka, spędzanie długich odcinków w strefie ataku i zmuszanie Nafciarzy do obrony.

Wartość rozrywkowa zawodów była świetna, ale także wyraźnie sfrustrowała graczy i trenerów obu drużyn, mimo że krach łatwo wchłonął lawinę po przejściu trzech zwycięstw z kwalifikacji do finału Pucharu Stanleya.

Oczekują również lepszego ogólnego wysiłku nafciarzy w meczu 2 w czwartek i wiedzą, że zaostrzenie sytuacji jest najwyższym priorytetem, ponieważ ta passa trwa.

„Jeśli chcemy wygrać więcej meczów w tej serii, musimy trochę posprzątać (aby się tym zająć)” – powiedział wszechstronny napastnik Avalanche, JT Compher, który strzelił dwa gole, co daje mu cztery w ostatnich dwóch meczach. „Możemy wykonywać znacznie lepszą pracę w defensywie. Z naszym zespołem możemy być lepiej defensywni i utrudniać ataki napastnikom. Nie chcemy grać w grę, w którą graliśmy (wtorek).

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top