Przewidywanie cen gazu ziemnego — spadek cen przed raportem o inwentarzu

Ceny gazu ziemnego wzrosły w środę przed czwartkowym raportem inwentaryzacyjnym Departamentu Energii. Prognoza przewiduje wzrost o 31 miliardów stóp sześciennych w raportach dotyczących zapasów gazu ziemnego. Oczekuje się, że pogoda będzie chłodniejsza niż zwykle na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i cieplej niż zwykle na zachodnim wybrzeżu. Zużycie gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych gwałtownie rośnie z tygodnia na tydzień

Analiza techniczna

Ceny gazu ziemnego spadły w środę i są gotowe przetestować wsparcie celu w pobliżu ostatnich minimów z listopada na poziomie 4,72. Opór pojawia się w pobliżu 10-dniowej średniej kroczącej na poziomie 5,15. 10-dniowa średnia krocząca spadła poniżej 50-dniowej średniej ruchomej, co oznacza krótkoterminowy trend spadkowy. Krótkoterminowa dynamika stała się ujemna, ponieważ szybki stochastyczny wygenerował sygnał sprzedaży krzyżowej. Ceny są wyprzedane. Szybka stochastyka drukuje odczyt 12, poniżej poziomu wyprzedaży, który wynosi 20. Średniookresowe tempo jest ujemne, ponieważ histogram MACD (Moving Average Convergence Divergence) drukuje na ujemnym terytorium ze spadkową ścieżką wskazującą na niższe ceny.

Konsumpcja rośnie

Zużycie gazu ziemnego w USA rośnie z tygodnia na tydzień, głównie dzięki wzrostowi w sektorze mieszkaniowym/komercyjnym. Według Agencji Informacji Energetycznej całkowite zapotrzebowanie na gaz ziemny w USA wzrosło o 5,7% tygodniowo. Największy wzrost popytu odnotowano w sektorze mieszkaniowo-handlowym, który wzrósł o 31,5%, ponieważ w wielu rejonach kraju panowały niższe temperatury przed zimowym sezonem grzewczym.

READ  Dlatego hot dogi i bułki nie występują w równych ilościach

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top