Przewidywanie cen gazu ziemnego — ceny spadają pomimo niewielkich zapasów

Ceny gazu ziemnego kontynuowały trend spadkowy w miarę utrzymywania się negatywnego trendu. Departament Energii opublikował swój numer inwentarzowy dzień wcześniej, ponieważ w czwartek było to święto federalne. Oczekuje się cieplejszej niż zwykle pogody na większości Środkowego Zachodu i Zachodu oraz bardziej zrelaksowanej niż przeciętnie na południowym wschodzie w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Analiza techniczna

Ceny gazu ziemnego spadły w środę, spadając poniżej wsparcia, które jest obecnie oporem, i opadającej linii trendu zwyżkowej w pobliżu 4,95 USD. Opór pojawia się w pobliżu 50-dniowej średniej kroczącej na poziomie 5,34. Krótkoterminowa dynamika stała się ujemna, ponieważ szybki stochastyczny wygenerował sygnał sprzedaży krzyżowej. Ceny są wyprzedane, ponieważ szybki stochastyczny odcisk wskazuje odczyt 9, poniżej poziomu wyprzedaży na poziomie 20. Dynamika średnioterminowa jest ujemna. Histogram MACD (Moving Average Convergence Divergence) drukuje na ujemnym terytorium z niedźwiedzią trajektorią wskazującą na niższe ceny.

Zapasy rosną mniej niż oczekiwano

Według szacunków Energy Information Administration na piątek 5 listopada 2021 r. magazynowany gaz ziemny wynosił 3618 miliardów stóp sześciennych. Stanowi to wzrost netto o 7 miliardów stóp sześciennych w porównaniu z poprzednim tygodniem. Zapasy były o 308 miliardów stóp sześciennych mniejsze niż rok temu w tym czasie io 119 miliardów stóp sześciennych mniej niż pięcioletnia średnia wynosząca 3737 miliardów stóp sześciennych. Przy 3618 miliardach stóp sześciennych, całkowity gaz operacyjny mieści się w pięcioletnim historycznym zakresie.

READ  Akcje w większości spadają przed tygodniem wypełnionym danymi, Nasdaq spada wraz ze wzrostem rentowności obligacji skarbowych

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top