Przewidywanie cen gazu ziemnego — ceny gwałtownie spadają pomimo wyczerpywania się zapasów

W czwartek ceny gazu ziemnego gwałtownie spadły pomimo większego niż oczekiwano spadku zapasów gazu ziemnego. Oczekuje się, że chłodniejsza niż przeciętna pogoda pojawi się w środkowych Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Pogoda pozostanie cieplejsza niż zwykle na wschodnim wybrzeżu.

Analiza techniczna

Czwartek, ceny gazu ziemnego Spada o 7%, po spadku o 5% w środę. Ceny zamknęły się na najniższym poziomie od 6 miesięcy. Wsparcie dla celu widzimy w pobliżu kwietniowych minimów na 2,45. Moment krótkoterminowy jest ujemny, ponieważ szybki stochastyczny wygenerował sygnał sprzedaży krzyżowej. Ceny są wyprzedawane jako szybkie stochastyczne wydruki odczytujące 8, poniżej poziomu wyprzedaży 20. Dodatnia dynamika w średnim okresie zwalnia, ponieważ histogram MACD (rozbieżności zbieżności średniej ruchomej) drukuje na dodatnim terytorium ze ścieżką spadkową wskazującą na konsolidację.

Zapasy spadają bardziej niż oczekiwano

Według Energy Information Administration na dzień 24 grudnia 2021 r. magazynowany gaz wyniósł 3226 miliardów stóp sześciennych. Stanowi to spadek netto o 136 miliardów stóp sześciennych w porównaniu z poprzednim tygodniem. Według dostawcy ankiety Estimize prognoza przewidywała spadek o 87 miliardów stóp sześciennych w akcjach. Zapasy były o 250 miliardów stóp sześciennych mniej niż rok temu w tym czasie io 19 miliardów stóp sześciennych powyżej pięcioletniej średniej wynoszącej 3207 miliardów stóp sześciennych. Przy 3226 miliardach stóp sześciennych całkowity gaz operacyjny mieści się w pięcioletnim historycznym zakresie.

READ  Szybkie ożywienie popytu wskazuje na wyższe ceny ropy

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top