Przetestuj kanadyjskie i szwajcarskie mistrzostwa świata juniorów w hokeju na lodzie

Moncton, NB — W pierwszej z trzech rund treningowych przed otwarciem mistrzostw świata juniorów w hokeju mężczyzn w przyszłym tygodniu Kanada pokonała Szwajcarię 6: 0 w Avenir Center w poniedziałek.

Shane Wright strzelił ofensywę Kanady z dwoma golami i asystą. Single zostały dodane przez Joshua Roy, Nathan Gaucher, Olene Zellweger i Brennan Osman.

Conor Bedard miał trzy asysty, a Zack Dean i Dylan Gunther strzelili dwa gole. Bramkę zdobył Tomas Milić.

Kanada prowadziła 2:0 po pierwszej połowie i 5:0 po 40 minutach. Szwajcaria prowadziła 42-19.

Kanada poszła 2 za 5 w grze o władzę, podczas gdy Szwajcaria była 0 za 3.

„(Dean, Gaucher i Roy) nadają nam ton”, powiedział trener Kanady Dennis Williams. „Mieli swoich przeciwników, współpracując i karmiąc się nawzajem. (Formacja chemiczna) nigdy nie jest problemem, kiedy przychodzisz na takie wydarzenie.

„Wszyscy przyjeżdżają z całego kraju iz różnych lig, ale wszyscy jesteśmy tutaj dla wspólnego celu. To jeden zespół, jeden kraj i można zobaczyć wiele tej chemii na wszystkich naszych liniach dzisiejszego wieczoru”.

Milic przypisuje rajdowi Moncton stworzenie dodatkowej energii podczas przechylania pokazu.

„Publiczność była dziś niesamowita. Wykonali świetną robotę, dopingując nas i utrzymując rozpęd na naszą korzyść. Podczas rozgrzewki było wiele śladów na szkle i kiedy tylko miałem okazję, starałem się cieszyć atmosferą. Dobrze jest mieć taki poziom występów” – powiedział Milic. Wsparcie przed meczem przed turniejem.

Kanada uzupełni swój harmonogram wystaw ze Słowacją w środę i Finlandią w piątek. Pierwszy mecz Kanady w Mistrzostwach Świata Juniorów odbędzie się z Czechami w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w Halifax, NS

Ten raport autorstwa The Canadian Press został opublikowany po raz pierwszy 19 grudnia 2022 r.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top