Przestrzeń mediów i rozrywki zyskuje nowy fundusz PE; IMEF podnosi Rs 500 crore

W tym, co jest uważane za jeden z pierwszych skoncentrowanych funduszy w kosmosie, India Media Entertainment Fund (IMEF) podnosi 500 crore rupii, które zapewnią zarówno kapitał, jak i instrumenty, takie jak obligacje niewymienne (NCD) firmom w zakresie treści, dystrybucji platformy i obszary usługowe.

Fundusz private equity powołał renomowane ciało doradcze, w skład którego wchodzi guru reklamy Prahlad Kakar, dyrektor zarządzający Red Chillies Entertainment i drużyna krykieta KKR Sports, aktorka i przedsiębiorca Radhika Saratkumar, która wystąpiła w filmach malajalam, hindi i kannada oraz prowadzi Radaan MediaWorks. W jej skład wchodzą również Ramnath Pradeep, były prezes i dyrektor zarządzający Corporation Bank, oraz Rajesh Gupta, starszy partner w firmie prawniczej SNG Partners.

Fundusz będzie nadzorowany i zarządzany przez jego założyciela i partnera Partha Gandhiego, byłego dyrektora zarządzającego funduszu AION Fund o wartości 825 milionów dolarów, wiodącej firmy zarządzającej aktywami w kraju, która była wspólnym przedsięwzięciem ICICI Venture i Apollo Management. Mieści się tam również CP Khandelwal, prezes Grupy Systematix, zdywersyfikowanej firmy świadczącej usługi finansowe.

Poinformowane źródła podają, że fundusz ma zamknąć swoją pierwszą transakcję w ciągu najbliższych 90 dni. Przygląda się firmom na wczesnym etapie rozwoju i planuje zainwestować do 25 crore rupii w firmę w pierwszej rundzie.

W obszarze treści IMEF planuje oferować zarówno NCD, jak i kapitał korporacyjny w zakresie treści telewizyjnych, filmu, wiadomości cyfrowych, rozrywki, wydarzeń na żywo i muzyki. Według źródeł, w przestrzeni dystrybucyjnej zajmuje się między innymi OTT, drukiem, nadawaniem, kablówką, DTH i radiem. A jeśli chodzi o przestrzeń usługową, fundusz skoncentruje się na firmach dysponujących silną technologią w obszarach takich jak postprodukcja, efekty wizualne, digital, a także sport i zarządzanie talentami.

Nie ulega wątpliwości, że fundusz zamierza skorzystać na gwałtownym wzroście sektora mediów i rozrywki. Według szacunków branżowych, przemysł ma rosnąć na poziomie 1,8 crore rupii przy łącznym rocznym tempie wzrostu wynoszącym 13,5 procent i osiągnąć 3,3 crore rupii. Sam przemysł treści graficznych jest wart 20 000 crore rupii, z ponad 1800 wydaniami rocznie.

Fundusz opiera się na fakcie, że w tym sektorze nie ma dedykowanej i regulowanej puli kapitału, a rozwiązania bankowe są czasochłonne i wymagają dużego dodatkowego zabezpieczenia aktywów. W rozmowach z potencjalnymi inwestorami firma powiedziała, że ​​chce wygenerować zwrot od 12 do 18 procent w treści graficznej do nawet 20 do 30 procent w mediach i rozrywce.

READ  Amerykańskie agencje kosmiczne, Japonia i Unia Europejska będą gospodarzami hackathonu, aby zbadać wpływ COVID-19 na środowisko

Fundusze private equity podjęły już kilka prób wejścia w kosmos. Na przykład w 2008 roku Religare we współpracy z Vistara Entertainment Ventures stworzył fundusz o wartości 200 crore rupii, ale skupił się tylko na finansowaniu filmów. Jeszcze wcześniej Reliance wprowadził do obrotu fundusz inwestycyjny „Reliance Media and Entertainment Fund”, który był pierwszym funduszem dedykowanym temu sektorowi.

Jednak fundusze private equity inwestują w tym obszarze ze swoich środków publicznych. W 2020 roku fundusze PE zainwestowały w ten sektor około 300 milionów dolarów, ale większość z nich trafiła do trzech firm — Dailyhunt, Gaana i inShorts, zgodnie z raportem Bain & Co z 2020 roku.

Drogi Czytelniku,

Business Standard zawsze starał się dostarczać najnowsze informacje i komentarze na temat wydarzeń, które są dla Ciebie ważne i mają szersze implikacje polityczne i gospodarcze dla kraju i świata. Wasze nieustanne zachęty i opinie na temat tego, jak możemy ulepszyć nasze oferty, jeszcze bardziej wzmocniły naszą determinację i zaangażowanie w realizację tych ideałów. Nawet w tych trudnych czasach spowodowanych przez Covid-19, kontynuujemy nasze zobowiązanie do informowania Cię na bieżąco o zaufanych wiadomościach, autorytatywnych opiniach i wnikliwych komentarzach na temat istotnych aktualnych problemów.
Mamy jednak prośbę.

Walcząc z ekonomicznymi skutkami pandemii, potrzebujemy Waszego wsparcia jeszcze bardziej, abyśmy mogli nadal dostarczać Wam więcej wysokiej jakości treści. Nasz formularz subskrypcji spotkał się z zachęcającą odpowiedzią wielu z was, którzy subskrybowali nasze treści online. Większe subskrybowanie naszych treści online może tylko pomóc nam osiągnąć nasze cele polegające na dostarczaniu lepszych i bardziej odpowiednich treści. Wierzymy w wolne, uczciwe i wiarygodne dziennikarstwo. Twoje wsparcie w postaci większej liczby subskrypcji może pomóc nam ćwiczyć dziennikarstwo, do którego jesteśmy zobowiązani.

Wsparcie jakości prasy i Subskrybuj Business Standard.

edytor cyfrowy

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top