Przenieś Wrighta do juniorów | NHL.com

The Kraken ogłosił w piątek, że Shane Wright został przeniesiony na swoje młodsze stanowisko, Kingston Frontenac, w Ontario Hockey League.

Wright świętował swoje 19. urodziny w niezapomniany sposób w czwartek, prowadząc drużynę Kanady do złotego medalu na Mistrzostwach Świata Juniorów Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie 2023 w Halifax, NS. Wright strzelił drugiego gola dla Kanady na 2:0, co było ważne, ponieważ Czesi strzelili dwa gole późno, zanim gospodarze wygrali w dogrywce.

Wright wystąpił w ośmiu meczach dla Krakena, strzelając swojego pierwszego gola w NHL w meczu u siebie z Montrealem 6 grudnia, a następnego dnia został wypożyczony do Team Canada. Zaimponował swoim kolegom z drużyny i trenerom z Seattle swoją równowagą, wytrzymałością na lodzie i chęcią nauczenia się każdego szczegółu sportu wymaganego na poziomach NHL, niezależnie od tego, czy jest to granie krążkami z muru, czy doświadczanie z pierwszej ręki tego, czego potrzeba, aby pozostać w sieci -przód do wskazywania i zbierania okazji w strefie ofensywnej.

„Jesteśmy bardzo dumni z występu Shane’a na Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie pomógł kapitanowi Kanady w zdobyciu złota” – powiedział Francis. „Ma przed sobą wspaniałą karierę w NHL z Krakenem, a teraz ma szansę poprowadzić swoją drużynę juniorów w walce o Puchar Pamięci. Nie możemy się doczekać, aby oglądać go przez resztę sezonu i życzymy mu powodzenia”.

Resetowanie Wrighta jest dalekie od bezprecedensowego i w rzeczywistości jest typową trajektorią dla najlepszych perspektyw z Ameryki Północnej, nawet tych wybranych z pierwszej piątki do pierwszej dziesiątki w drafcie NHL. To rzadki wyjątek dla nastolatka, który wydostaje drużynę NHL z obozu, a następnie zostaje w składzie po dziewięciu meczach. Jeśli młody kandydat pojawi się w 10 lub więcej meczach NHL, aby rozpocząć sezon, „wypala się” rok od standardowego trzyletniego kontraktu podstawowego, który podpisują wszyscy nowicjusze NHL.

Przykłady są liczne: Matty’ego BennersaNazwany gwiazdą NHL w czwartek w swoim debiutanckim sezonie, 19-latek grał w NCAA Michigan do kwietnia ubiegłego sezonu. Mason McTavish, obiecujący napastnik z Anaheim (siedem bramek, 15 asyst) jako debiutant w tym roku, grał dla mistrza OHL Hamiltona i finalisty Memorial Cup (na linii z trzecim bazowym Krakena Ryanem Wintertonem w 2021 roku) w zeszłym sezonie, zanim wystąpił w World 2022 Mistrzostwa Juniorów, rozegrane latem ubiegłego roku.

READ  Kanadyjczycy w St. Louis grają z dumą i przywracają pewność siebie

Mówiąc o pandemii, Wright, podobnie jak wielu innych w klasie próbnej 2022, stracił cały rok rozwoju, kiedy OHL zamknął cały sezon 2020-21 z powodu pandemii. Zarówno GM NHL, jak i skauci amatorzy powiedzą, że stracony rok spowolnił rozwój każdego zawodnika OHL.

Inne porównanie: kapitan Chicago Blackhawks, Jonathan Toews, jest trzykrotnym zdobywcą Pucharu Stanleya i Hall of Fame, który zostałby wprowadzony na podstawie siły jego dwukierunkowej gry na środkowej pozycji. Toews został wybrany z numerem 3 w drafcie do NHL 2006. Nie znalazł się w składzie Chicago, gdy miał 18 lat, ale zamiast tego wrócił do NCAA University North Dakota i ówczesnego głównego trenera Dave’a Huxtalla na sezon, w którym dorastał jako gracz i kapitan drużyny, która awansowała do Krainy Lodu. cztery.

Wybór Seattle dla drużyny juniorów jest jedną z zaledwie dwóch opcji w ramach umowy NHL z elitarną Kanadyjską Ligą Juniorów Hokejowych, która obejmuje OHL, Western Hockey League i Quebec Major Junior Hockey League. 19-latek, który zdobył złoty medal w swoje urodziny w czwartek, nie kwalifikuje się do American Hockey League, ponieważ istnieje od dawna protokół, że jeśli ma 18 lub 19 lat (wiek na początek sezon hokejowy) nie pozostaje w składzie. Aktywny NHL, zawodnik musi wrócić do swojej drużyny juniorów.

Pod koniec listopada Kraken pożyczył Wrighta firmie stowarzyszonej z AHL, Coachella Valley, w ramach zadania kondycyjnego. NHL umożliwia zespołom wysłanie gracza, który opuścił pięć meczów z rzędu do AHL na maksymalnie pięć meczów lub maksymalnie dwa tygodnie. Drużyny często używają tego narzędzia do wszystkiego, od gracza powracającego po kontuzji (Buen Beram w Kolorado, 2021-22) po pomoc graczowi w znalezieniu większej ilości czasu na lodzie, jak Brandt Clark z Los Angeles (2022-23). Clark był kluczowym graczem w obronie i kolegą z drużyny z Wrightem w drużynie o złoty medal 2023.

READ  North Carolina NCAA National Title Game Duke Mike Krzyżewski

Wright prosperował z AHL Firebirds, strzelając cztery gole w pięciu meczach i zdobywając obroty na górnej linii podczas 5 na 5 i mocnych gier.

Wright uczęszczał na obozy rozwoju i szkolenia Krakena, dzięki czemu znalazł się w 23-osobowym aktywnym składzie na rozpoczęcie sezonu NHL. Ciężko pracował przez cały poranny trening i jazdę na nartach i zawsze wychodził jako jeden z ostatnich, niezależnie od tego, czy był ubrany tego wieczoru, czy nie. Były dodatkowe prace rozwojowe z asystentem trenera Paulem McFarlandem i trenerem rozwoju zawodników Mattem Larkiem.

Czas Wrighta na lodzie podczas sześciu z ośmiu meczów na Krakenie wyniósł mniej niż 10 minut, podczas gdy pozostałe dwa pojedynki trwały łącznie 11 i 14 minut. Liczby te w mniejszym stopniu dotyczą przewagi młodego centrum jako dwukierunkowego centrum, a więcej dotyczą listy sprawdzonych napastników NHL Krakena w drużynie, która obecnie ma rekord 21-12-4.

„Jest dobrym zawodnikiem” – powiedział ostatnio trener Dave Huxtol po wygranej Seattle w Toronto w czwartek [forward] Kto zasługuje na miejsce w składzie” jest zdrowym drapakiem podczas każdej nocy gry. Ryana Donata Punkt zerowy był między atakującymi w czwartek, natomiast Morgan Geek Przesiedział dwie gry, podczas gdy nowicjusz Eliego Tolvanena Czekał 19 dni, aby zobaczyć swój debiut Krakena, aw tym tygodniu wykorzystał dwa potężne gole i asystę przy zwycięskim golu we wtorek w Edmonton.

Kingston zajmuje obecnie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej OHL Konferencji Wschodniej i bez wątpienia zwiększy potencjał klubu do wygrania OHL Final Playoffs i awansu do Memorial Cup, mistrzostwa trzech lig CHL. Poziom trudności w zdobyciu tego trofeum jest porównywalny z tym, przez co muszą przejść drużyny National Hockey League i American Hockey League, aby zdobyć tytuł mistrzowski.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top