Przemówienie Powella zachwyciło inwestorów zarówno w bardziej ryzykownych, jak i bezpiecznych klasach aktywów

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, przemawiał osobiście na Sympozjum Ekonomicznym, corocznym wydarzeniu organizowanym przez Rezerwę Federalną w Kansas City. Handlowcy i uczestnicy rynku czekali na jego przemówienie, aby uzyskać lepszy wgląd w obecne nastroje Rezerwy Federalnej w odniesieniu do ich ultraakomodacyjnej polityki pieniężnej. Ton jego przygotowanych uwag został odebrany jako bardziej pesymistyczny niż na posiedzeniu FOMC w zeszłym miesiącu.

Pod koniec przygotowanego przemówienia prezydent Powell powiedział: “To prowadzi mnie do końcowego oświadczenia na temat ścieżki, jaka nas czeka w polityce pieniężnej. Komitet pozostaje niezłomny w naszym szeroko wyrażanym zobowiązaniu do wspierania gospodarki tak długo, jak jest to konieczne do osiągnięcia pełnego ożywienia Zmiany, które wprowadziliśmy w zeszłym roku w naszym oświadczeniu w sprawie celów długoterminowych i strategii polityki pieniężnej, są dobrze dostosowane do sprostania dzisiejszym wyzwaniom.”

Efektem netto na amerykańskie akcje i metale szlachetne były silne ruchy w górę w obu klasach aktywów. Nasdaq Composite zamknął się nowym rekordem ze wzrostem 183 punktów i zamknął się ceną 15129,5011. To samo dotyczy indeksu S&P 500, który zyskał 39,37 pkt (+0,88%) i zamknął się na najwyższym w historii poziomie 4509,37. Chociaż indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 242,68 pkt, co stanowi wzrost netto o 0,69%, nie przekroczył najwyższego poziomu odnotowanego wcześniej w sierpniu.

Podstawa złota, najaktywniejszego kontraktu Comex w grudniu 2021 r., odnotowała znaczny wzrost o 1,41%, osiągając łącznie 25,30 USD i zamykając się powyżej kluczowego psychologicznego poziomu 1800 USD za uncję. Złoto zamknęło tydzień na poziomie 1820,50 USD, poza dziennym maksimum wynoszącym 1,821,90 USD. Słowa Powella zawierały właściwy ton i właściwą barwę, aby zadowolić inwestorów i uczestników rynku.

Z dzisiejszego przemówienia prezydenta Powella były dwa wnioski. Przede wszystkim Fed nadal uważa, że ​​ostatnie skoki inflacji są w większości ulotne. Drugim głównym wykluczeniem jest to, że chociaż mówi, że nie są daleko od zmniejszenia swoich miesięcznych zakupów aktywów o 120 miliardów dolarów, dokonał ostrego rozróżnienia między początkiem zmniejszania a terminem początkowych stóp procentowych.

READ  Dzień Dobrego Paliwa 21 września 10 centów z każdego litra paliwa sprzedanego we wszystkich regionalnych barach gazowych Armstrong zostanie przekazanych lokalnym organizacjom charytatywnym - Vernon News

Rozróżnienie między harmonogramem zmniejszania a harmonogramem podwyżek stóp było bardzo jasne, gdy prezydent Powell powiedział, że „czas i tempo następnej redukcji skupu aktywów nie będą miały bezpośredniego wskazania co do terminu podwyżek stóp procentowych, na które postawiliśmy inny i znacznie trudniejszy test”. Powiedzieliśmy, że nadal będziemy utrzymywać docelowy zakres stopy funduszy federalnych na obecnym poziomie, dopóki gospodarka nie osiągnie warunków zgodnych z maksymalnym zatrudnieniem, inflacja osiągnie 2 proc. i jest na drodze do umiarkowanego powyżej 2 procent przez jakiś czas. Aby osiągnąć maksymalne zatrudnienie, trzeba je pokryć, a czas pokaże, czy osiągniemy 2-procentową inflację na zrównoważonych podstawach.

Jego przemówienie utorowało drogę do znaczących wzrostów cen złota i srebra w nadchodzących tygodniach. Kolejnym ważnym zbiorem danych, na którym zwrócą uwagę uczestnicy rynku, będą sierpniowe raporty o zatrudnieniu Departamentu Pracy USA. Będzie to główny raport, któremu członkowie Rezerwy Federalnej przyjrzą się na wrześniowym posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

Aby uzyskać więcej informacji o naszej usłudze, po prostu użyj ten link.

Życzę Ci jak zwykle dobrego handlu i dobrego zdrowia.

Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać poglądów Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić dokładność podanych informacji; Jednak Kitco Metals Inc. nie może. Autor nie gwarantuje też tej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest nakłanianiem do przeprowadzania jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu będzie odpowiedzialny za straty i/lub szkody powstałe w wyniku korzystania z tej publikacji.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top