Przed wymianą musisz wyczyścić i zresetować iPhone’a do ustawień fabrycznych

Pozbyć się starego iPhone’a? Upewnij się, że zresetowałeś go prawidłowo.

Sarah Teo / CNET

Czy otrzymasz plik iPhone 13I iPhone 12 lub jeden Dostępne są fajne telefony z Androidem Teraz nowy telefon jest ekscytujący. Ale gdy napięcie się skończy, musisz zdecydować, co zrobić ze swoim starym telefonem. Jeśli nadal działa, masz kilka opcji, od Wymień go, aby zaoszczędzić trochę gotówkiI Sprzedaj to przypadkowemu nieznajomemu, lub Przerobiony. Jednak zanim przekażesz go komuś innemu lub dostarczysz go do FedEx, wciąż jest trochę pracy do wykonania.

Czytaj więcej: iPhone 13: oto jak kupić nowy telefon za ułamek ceny

Zanim zaczniesz myśleć o oddaniu telefonu komuś innemu, musisz poświęcić trochę czasu na jego wyczyszczenie i zresetowanie do ustawień fabrycznych. Dzięki temu nikt nie będzie miał dostępu do skarbnicy danych osobowych, które wszyscy przechowujemy w naszych telefonach. Poniżej przeprowadzę Cię przez kroki, które musisz wykonać przed zresetowaniem telefonu, i pokażę proces resetowania.

Zatrzymać! Musisz wykonać kopię zapasową iPhone’a, zanim zrobisz cokolwiek innego

Przed zresetowaniem iPhone’a utwórz kopię zapasową, której możesz użyć do skonfigurowania nowego iPhone’a, do której możesz wrócić, jeśli brakuje Ci kontaktów lub zdjęć na nowym telefonie. Możesz utworzyć kopię zapasową iPhone’a, podłączając go do komputera Mac i Wykonując te kroki, albo użyj iTunes na PC zrobić kopię zapasową.

Alternatywnie możesz użyć iCloud do utworzenia kopii zapasowej telefonu, przechodząc do Ustawienia > Kliknij swoje imię u góry strony > iCloud > Kopia zapasowa iCloud > Zrób teraz kopię zapasową. Ta metoda tworzenia kopii zapasowej może trochę potrwać, w zależności od tego, ile czasu minęło od utworzenia kopii zapasowej telefonu, ale jest to dość proste.

Upewnij się tylko, że telefon jest podłączony do Wi-Fi i ładowarki, aby kopia zapasowa nie wyczerpywała baterii.

001-iphone-12-fioletowy

Utwórz kopię zapasową iPhone’a, zanim zrobisz cokolwiek innego.

Patrick Holland / CNET

Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej należy wykonać kilka innych czynności:

  • Wyloguj się ze wszystkich aplikacji i usług. Zajmuje to dużo czasu, ale jest warte wysiłku, aby przejść przez każdą aplikację i usługę, do której się zalogowałeś i wylogowałeś.
  • Usuń wszystkie konta e-mail, kontakty lub kalendarze z urządzenia w Ustawienia > Poczta / Kontakty / Kalendarz > Konta.
  • Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wyjmij kartę SIM. Jeśli nowy telefon został dostarczony z nową kartą SIM, zniszcz starą i wyrzuć ją. Jeśli korzystasz z eSIM, Pamiętaj, aby go usunąć lub dezaktywować.
Reset do ustawień fabrycznych - iPhone

Zresetowanie iPhone’a zajmuje tylko kilka kliknięć.

Zdjęcie: Jason Cipriani/CNET

Cóż, możesz teraz zresetować iPhone’a

Po utworzeniu kopii zapasowej telefonu i usunięciu wszystkich kont przywróć ustawienia fabryczne, otwierając plik Ustawienia Podanie. następnie wciśnij ogólny > Resetowanie > Skasuj całą zawartość i ustawienia i potwierdź swoją decyzję. Zostaniesz poproszony o podanie kodu PIN telefonu, a następnie hasła Apple ID, aby wyłączyć usługę Znajdź mój firmy Apple.

Po wprowadzeniu hasła ekran zgaśnie, a wraz z paskiem postępu pojawi się logo Apple. Po kilku minutach zobaczysz ekran z napisem „cześć” migającym w różnych językach, co oznacza, że ​​reset się powiódł.

Po zeskanowaniu telefonu i przygotowaniu go dla nowego właściciela możesz wysłać go w drogę, mając pewność, że informacje nie znajdują się już w telefonie.

Twój nowy telefon Oto 15 ustawień, które powinieneś natychmiast zmienić, wraz z Niektóre ukryte funkcje w iOS 14, które warto sprawdzić. Możesz także sprawdzić nowy system operacyjny firmy Apple, iOS 15. Nadal zastanawiasz się, co zrobić ze starym telefonem? Zastanów się nad tymi pomysłami.

READ  Aktualizacja PS5 rozwiązuje jeden z najgłupszych problemów z konsolą

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top