Protestujący w Montrealu wzywają rząd do ponownego otwarcia sal tanecznych Nowości

Zachęcam do powrotu do tańca

Prasa kanadyjska – | Historia: 349511

Tłum montrealczyków urządził dziś wielką imprezę taneczną na Mount Royal, aby wezwać rząd Quebecu do zniesienia zakazu tańca w barach i klubach.

DJ puszczał muzykę do głośnika, gdy protestujący nosili peruki, peruki i krzykliwe kostiumy, kołysząc się w rytm muzyki i machając transparentami z napisem „Taniec dla prawa do tańca”.

Wiele tłumów twierdzi, że to niesprawiedliwe, że rząd zezwala na ponowne otwieranie dużych obiektów, takich jak Peel Center, na koncerty i mecze hokejowe, ale kluby i bary nie mogą otwierać swoich sal balowych dla znacznie mniejszych tłumów.

Quebec i Kolumbia Brytyjska to jedyne dwie prowincje, które nadal zabraniają tańca w barach i klubach nocnych w ramach przepisów dotyczących COVID-19.

Quebec powiedział, że stopniowo podchodzi do znoszenia ograniczeń związanych z pandemią, a eksperci twierdzą, że taniec może być niebezpieczny z powodu braku odległości i innych czynników.

Jednak protestujący twierdzą, że zakaz obowiązuje już wystarczająco długo i nadszedł czas, aby ludzie mogli się zrelaksować i dobrze się bawić, przy jednoczesnym poszanowaniu środków zmniejszających ryzyko.

READ  Tony Bennett odchodzi z występu

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top