Protestujący przeciwko zmianom klimatu zakłóca pokaz Louis Vuitton w Paryżu

PARIS (Reuters) – Protestujący zakłócił pokaz mody Louis Vuitton w Paryżu we wtorek, kiedy wszedł na wybieg ze znakiem potępiającym wpływ nadmiernej konsumpcji na środowisko.

Świadek Reutera, trzymający znak z napisem „Nadmierna konsumpcja = wymieranie”, kobieta reprezentująca Amis de la Terre France, Youth for Climate and Extinction Rebellion szła tą samą ścieżką, co modele, wywołując poruszenie wśród publiczności.

W pierwszym rzędzie francuska gwiazda filmowa Catherine Deneuve i Isabelle Hubert ledwo się wzdrygnęły, podczas gdy niektórzy członkowie klanu Arnaud, siedzący obok dyrektora generalnego i przewodniczącego LVMH Bernarda Arnaulta, patrzyli na siebie.

Protestujący został wezwany na ziemię przez ochronę, zanim został wyprowadzony.

Aktywistka idąca po zboczu trzyma tabliczkę z napisem „Nadmierna konsumpcja = wymieranie”, gdy wpada na gotową do noszenia kolekcję damską na wiosnę/lato 2022 projektanta Nicolasa Ghesquiere’a dla Louisa Vuittona podczas Tygodnia Mody w Paryżu w Paryżu, 5 października 2021 r. REUTERS/Gonzalo Fuentes

Ten zamęt prawie nie powstrzymał strumienia modelek, schodzących po brukowanym amfiteatrze korytarza Luwru przy dramatycznej muzyce organowej, przerywanej dzwonkami.

Sam pokaz miał punkowy charakter, z rękawami oderwanymi od kurtek, z odsłoniętymi ramionami i akcesoriami, w tym butami z ćwiekami i łańcuszkami.

Amis de la Terre France twierdzi, że atakuje LVMH, która jest własnością (LVMH.PA) Etykieta podkreślająca problem nadmiernego spożycia.

„LVMH jest światowym liderem w dziedzinie luksusu i ponosi odpowiedzialność, jeśli chodzi o trendy, które napędzają przemysł tekstylny do ciągłego odnawiania kolekcji i produkowania większej ilości” – powiedziała agencji Reuters rzeczniczka grupy Alma Dufour.

(Mimosa Spencer Reporting) Montaż: Richard Love, Chris Reese i Sonya Hepstell

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top