Prokurator generalny powiedział, że śledztwo w stanie Nowy Jork w sprawie Organizacji Trumpa jest teraz przestępstwem

NOWY JORK (Reuters) – Biuro prokuratora generalnego Nowego Jorku podało we wtorek, że wszczęło teraz dochodzenie karne w sprawie firmy byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, pomijając to, co zaczęło się jako dochodzenie cywilne.

Prokurator generalna Letitia James bada, czy Organizacja Trumpa fałszywie podała wartości nieruchomości w celu zabezpieczenia pożyczek i uzyskania korzyści ekonomicznych i podatkowych.

„Poinformowaliśmy Trump Organization, że nasze śledztwo w sprawie tej organizacji nie jest już czysto cywilne” – powiedział Fabian Levy, rzecznik Prokuratora Generalnego.

„Obecnie prowadzimy aktywne śledztwo w sprawie Organizacji Trumpa jako przestępcy, razem z prokuratorem okręgowym Manhattan” – powiedział.

Nie można było skontaktować się z organizacją Trump w celu uzyskania komentarza. Trump powiedział, że śledztwo nadzorowane przez Jamesa, demokratę, było motywowane politycznie.

James badał, czy Trump Organisation nie przeszacował wartości niektórych nieruchomości, aby uzyskać lepsze pożyczki, i czy nie zaniżał wartości niektórych ulg podatkowych od nieruchomości.

Prokurator okręgowy na Manhattanie, Cyrus Vance, osobno od ponad dwóch lat bada interesy Trumpa przed prezydenturą.

Biuro Vance’a podało w pismach sądowych, że bada „potencjalnie rozpowszechnione i przedłużające się zachowanie przestępcze” w organizacji byłego prezydenta Trumpa, w tym oszustwa podatkowe, ubezpieczeniowe i rejestrów handlowych.

Dochodzenie Vance’a rozpoczęło się po tym, jak Michael Cohen, były prawnik Trumpa i jego mediator, zapłacił duże pieniądze za uciszenie dwóch kobiet przed wyborami w 2016 roku z powodu rzekomych kontaktów seksualnych z Trumpem.

Tempo śledztwa przyspieszyło od czasu, gdy republikanin Trump stracił drugą kadencję na rzecz demokratycznego prezydenta Joe Bidena.

(Zgłoszone przez Jan Wolfe; dodatkowy raport Eric Petsch; Edytowanie przez Rossa Colvina i Nolene Walder, Lincoln Fest i Kim Kogel)

READ  Jeden z założycieli BLM zbudował zamek za około 1,4 miliona dolarów

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top