Projekt morskiej energetyki wiatrowej Ocean Winds w Polsce otrzymał decyzję środowiskową

Projekt morskiej energetyki wiatrowej Ocean Winds w Polsce otrzymał decyzję środowiskową


24 października 2022

© Morska bryza

Ocean Winds, spółka joint venture między głównym portugalskim przedsiębiorstwem energetycznym EDP i francuską firmą Engie, poinformowała w poniedziałek, że projekt BC-Wind w polskiej części Morza Bałtyckiego otrzymał „decyzję środowiskową”. proces.

Decyzja została podjęta przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Gdańsku na projekt morskiej energetyki wiatrowej BC-Wind.

Morska farma wiatrowa o mocy 400 MW ma powstać około 23 km na północ od gmin Choczewo i Groków w województwie pomorskim.

„Otrzymanie decyzji środowiskowej znacznie przybliża morską energetykę wiatrową do pierwszej farmy wiatrowej Ocean Winds na polskim Bałtyku. Decyzja środowiskowa dla morskiej energetyki wiatrowej jest ważnym kamieniem milowym w realizacji projektu BC-Wind. Obecnie koncentrujemy się na kolejnym etapy inwestycji, w szczególności zabezpieczenie kontraktów z łańcuchem dostaw zgodnie z docelowym harmonogramem projektu Zwracamy uwagę – mówi Grzegorz GórskiCOO Ocean Winds.

Projekt BC-Wind jest na dobrej drodze do rozpoczęcia działalności komercyjnej w 2027 roku.

READ  Innarky bada energię geotermalną w Poznaniu

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *