Proces Steve’a Bannona ma teraz ławę przysięgłych. Oto, co o nich wiemy.

Adwokat obrony Steve Bannon David Schoen i powódka Amanda Vaughn kłócą się we wtorek przed sędzią okręgowym USA Carlem Nicholsem. (Ilustrowane przez Billa Hennessy’ego)

Przed udaniem się na przerwę sędzia Carl Nichols wydawał się skłonny orzec, że komunikacja między komisją a Stevem Bannonem w październiku 2021 r. może być dopuszczalna na rozprawie, ale tylko wtedy, gdy części listów omawiających przywilej zostaną zredagowane.

„Te części listów omawiających franczyzę są wyraźnie nieistotne w tej chwili” – powiedział Nichols, zauważając, że Bannon nie wskazał zamiaru argumentowania, że ​​daty powrotu były niestabilne, biorąc pod uwagę, że trwają dyskusje na temat franczyzy.

„Rząd powinien całkowicie usunąć z listów, które zamierza przekazać swoim świadkom, wszelkie dyskusje na temat koncesji” – powiedział Nichols.

Następnie przedstawił zarys konkretnych części listów, które powinny zostać zredagowane, z oceną prokuratora generalnego Amanda Vaughn. Podczas omawiania rewizji prawnik Bannona, Evan Corcoran, interweniował, aby powiedzieć, że jest zaniepokojony „poprawkami w locie”. Zespół Bannona zasugerował, że nie ustalili jeszcze, co mogą zaoferować, dlaczego Bannon uważa, że ​​daty powrotu wezwań są elastyczne.

co się działo później: Sędzia Nichols chce, aby Bannon powiedział mu do godziny 13:00 czasu wschodniego, co Bannon może argumentować w tej kwestii i czy Bannon może argumentować, że dyskusje na temat przywilejów wykonawczych były jednym z powodów, dla których uważał, że terminy wezwania do sądu są wciąż zmienne. Nichols powiedział, że gdyby Bannon przedstawił ten argument, październikowe listy prawdopodobnie byłyby w całości do przyjęcia.

READ  Czechy w tarapatach po głosowaniu po chorobie prezydenta | wiadomości o polityce

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top