Prezydent RP Andrzej Duda obiecał wysłać czołgi na Ukrainę

Prezydent Polski Andrzej Duda powiedział Euronews, że Warszawa będzie nadal odgrywać kluczową rolę we wspieraniu militarnym Ukrainy, w tym poprzez wysyłanie bardzo potrzebnych czołgów.

„Teraz przekażemy Ukrainie nasze czołgi Panther z własnych jednostek, jednocześnie zmodernizując własną armię i dbając o własne bezpieczeństwo” – wyjaśnił. „Wyraźnie rozumiemy, że jest to nasz obowiązek jako polskich władz”.

Na Twitterze określił Polskę jako stabilizator bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO. I dodał: „Nie możemy pozwolić na odrodzenie się imperiów i stref wpływów.

„Poparcie zachodniej opinii publicznej jest niezbędne w odstraszaniu agresorów”.

Brał udział w kilku panelach dotyczących bezpieczeństwa w Europie na Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim ośrodku narciarskim Davos. Uczestniczył również w otwarciu wystawy poświęconej rosyjskim zbrodniom wojennym w Domu Ukrainy na Ukrainie.

Podkreślił, że Polska będzie nadal zachęcać zachodnich partnerów do zwiększenia militarnego wsparcia dla Ukrainy.

„Dużo rozmawialiśmy o próbie Polski wysłania czołgów Panther na Ukrainę” — wyjaśnił — „w ramach wspólnej pomocy różnych krajów, aby zebrać te czołgi Panther i stworzyć co najmniej jedną siłę pancerną dla Ukrainy”.

Cały wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą możecie obejrzeć w naszym dziale „Może wam się spodobać” poniżej

READ  Argentyna Messiego pokonała Polskę na mundialu

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top