Prezydent Francji obiecuje podnieść wiek emerytalny do 65 lat z 62

Prezydent Francji obiecuje podnieść wiek emerytalny do 65 lat z 62

Prezydent Francji Emmanuel Macron zobowiązał się w środę do wdrożenia reformy emerytalnej, która ostatecznie podniesie wiek emerytalny o trzy lata do 65 lat, dzięki czemu młodsze pokolenia będą pracować dłużej.

Macron powiedział w wywiadzie dla telewizji France 2, że zmiany wejdą w życie w przyszłym roku.

„Jest tylko jeden sposób, aby to zrobić, jeśli jesteśmy pewni. Ponieważ żyjemy dłużej, praca jest dłuższa”.

Powiedział, że minimalny wiek emerytalny dla pełnej emerytury będzie stopniowo wzrastał z 62 obecnie do 65 do 2031 roku.

Jednak Macron powiedział, że jest „otwarty” na dyskusję na temat wieku emerytalnego ze związkami zawodowymi i wprowadzenie ewentualnych korekt.

Takie procedury dotyczą osób, które przepracowały wystarczająco dużo, aby się zakwalifikować. Osoby, które nie spełniają wymagań, tak jak wiele kobiet, które przerywają karierę zawodową, aby wychować dzieci, muszą obecnie pracować do 67 roku życia.

Wszyscy francuscy pracownicy otrzymują emeryturę państwową. Macron powiedział, że brak wdrożenia tych zmian oznacza, że ​​rząd będzie musiał obniżyć wysokość emerytur.

Komentarze Macrona pojawiły się po tym, jak jego centrowa koalicja straciła w czerwcu większość parlamentarną, co utrudniło jego rządowi uzyskanie ustaw w niższej izbie parlamentu. Większość partii opozycyjnych, a także związków zawodowych sprzeciwia się zmianie emerytur.

Macron zaoferował w środę sojusz z deputowanymi z konserwatywnej Partii Republikańskiej w celu uchwalenia wewnętrznych reform w parlamencie, w tym zmian w emeryturach.

Na początku tego tygodnia jego rząd przetrwał trzy głosy wotum nieufności forsowane przez niektórych posłów opozycji zarówno z lewicy, jak i skrajnej prawicy, aby zaprotestować przeciwko użyciu specjalnych uprawnień konstytucyjnych do przeforsowania ustaw budżetowych przez Zgromadzenie Narodowe.

Proponowana reforma emerytalna wywołała ogólnokrajowe strajki i protesty pod koniec 2019 r. podczas pierwszej kadencji Macrona. Następnie rząd postanowił zawiesić debatę podczas pandemii COVID-19. Macron został ponownie wybrany na drugą kadencję w kwietniu.

READ  Najlepsze strony internetowe do zamawiania masek na twarz w Kanadzie 2022

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *