Prezenter Infowars Alex Jones odpowiedzialny za szkody z jego fałszywych roszczeń dotyczących strzelaniny w Sandy Hook: Sędzia

Alex Jones, teoretyk spiskowy, który prowadzi prawicową stronę z komentarzami Infowars, został uznany za prawnie odpowiedzialnego w dwóch sprawach za szkody wynikające z jego zarzutów dotyczących 2012 roku Masowe strzelanie w Sandy Hook School, według dokumentów sądowych opublikowanych w czwartek.

Sędzia Maya Guerra Gamble wydała w poniedziałek hipotetyczne orzeczenia przeciwko Jonesowi i jego placówkom za niezastosowanie się do nakazów sądowych w celu dostarczenia informacji na temat pozwów wniesionych przeciwko niemu przez rodziców dwójki dzieci zabitych w strzelaninie.

Postanowienia, które zostały przeniesione po raz pierwszy Poczta Huffingtona, Oznacza to, że Jones domyślnie stracił problemy. W raporcie stwierdzono, że ława przysięgłych spotka się, aby ustalić kwotę należną powodom.

Adwokat rodziców, Mark Bankston, powiedział CNN w pisemnym oświadczeniu, że orzeczenia zapewniają jego klientom „zamknięcie, na jakie zasługują”.

Dodał: „Pan Jones miał świetną okazję, aby poważnie potraktować te roszczenia i przestrzegać rządów prawa. Zdecydował się tego nie robić, a teraz poniesie konsekwencje tej decyzji”.

Jones fałszywie twierdził, że strzelanina w grudniu 2012 roku w Newtown w stanie Connecticut była „wielkim oszustwem” dokonanym przez przedstawicieli kryzysu w imieniu ludzi sprzeciwiających się Drugiej Poprawce.

Strzelec zabił 26 osób w szkole, w tym 20 małych dzieci, zanim odebrał sobie życie.

Kilka rodzin ofiar pozwało Jonesa o zniesławienie w sądach w Teksasie i Connecticut.

Sędzia z Teksasu zasadniczo orzekł, że Jones i jego firma-matka, Free Speech Systems, „umyślnie nie wykonali” nakazów sądowych, gdy nie przekazali niektórych dokumentów związanych z pozwami przeciwko niemu.

„Sąd uznał, że niezgodność oskarżonych… została znacznie pogorszona przez [their] „Istnieje spójny wzorzec naruszeń ujawnień w podobnych sprawach toczących się przed tym sądem” – napisał Gamble w jednym ze swoich orzeczeń. Sąd stwierdza, że ​​odkrycie przez oskarżonych w tej sprawie jest wynikiem rażącej złej wiary i rażącego lekceważenia obowiązków związanych z odkryciem wynikających z Regulaminu.”

READ  Dlaczego wariant delta COVID-19 rozprzestrzenia się tak szybko – i co to oznacza dla Kanady

W 2019 roku Jones przyjąłem do wiadomości Strzelanina była prawdziwa podczas zeznanie przysięgłych Zrobił to w ramach sprawy o zniesławienie wniesionej przeciwko niemu przez rodziny ofiar Sandy Hooka.

Adwokat Jonesa, Brad Reeves, odmówił komentarza, gdy CNN skontaktował się z nim w czwartek, ale oświadczenie W poście na Infowars adwokat Norm Bates powiedział, że decyzje sądu były „niesamowite”.

„Nie bierze pod uwagę dziesiątek tysięcy dokumentów złożonych przez oskarżonych, godzin spędzonych na rozprawie w celu uzyskania zeznań oraz różnych oświadczeń złożonych pod przysięgą w tych sprawach” – czytamy w oświadczeniu. „Jesteśmy zasmuceni tym, co uważamy za rażące nadużycie dyskrecji przez Sąd Pierwszej Instancji. Jesteśmy zdeterminowani, aby te sprawy były rozpatrywane co do istoty”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top