Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ukarany grzywną za zamknięcie koncertów

Biuro brytyjskiego premiera Borisa Johnsona poinformowało we wtorek, że zostanie ukarany grzywną za złamanie przepisów COVID-19 po zarzutach, że partie w urzędach państwowych są zamykane.

Sekretarz skarbu Rishi Sunak również zostanie ukarany grzywną.

Wiadomość pojawiła się po tym, jak londyńska policja metropolitalna poinformowała wcześniej we wtorek, że wydała 30 kolejnych surowych zawiadomień o sankcjach w związku ze skandalem „Party Gateway”, który oburzył wielu w Wielkiej Brytanii i był świadkiem, jak dziesiątki polityków i urzędników badają zarzuty, które rząd naruszył swoją decyzję. Specjalne ograniczenia epidemiczne.

Rzecznik biura Johnsona powiedział: „Premier i kanclerz skarbu otrzymali dziś powiadomienie, że Metropolitan Police zamierza wydać im mandaty o ustalonej karze”. „Nie mamy więcej szczegółów, ale poinformujemy Cię ponownie, gdy to zrobimy”.

Nie było jasne, ile grzywien zostało nałożonych na Johnsona i Snack. Żona Johnsona, Carrie Johnson, powiedziała, że ​​powiedziano jej, że otrzyma grzywnę, chociaż nie otrzymała jeszcze żadnych szczegółów na ten temat.

gniew publiczny

Johnson zaprzeczył wykroczeniu, ale rzekomo brał udział w kilku z 10 wydarzeń w swoim biurze 10 na Downing Street i innych budynkach rządowych, które są badane przez policję.

Rząd Johnsona był wstrząśnięty publicznym oburzeniem z powodu ujawnienia, że ​​jego pracownicy organizują przyjęcia w biurze „przynieś swój własny alkohol”, obchody Bożego Narodzenia i „piątek w porze wina” w 2020 i 2021 r., podczas gdy milionom w Wielkiej Brytanii zakazano spotkań z przyjaciółmi i rodziną z tego powodu. Ograniczenia rządowe dotyczące COVID-19.

Policja nałożyła grzywny na tysiące ludzi w wysokości od 60 funtów (99 dolarów kanadyjskich) do 10 000 funtów (16 443 dolarów) za spotkania towarzyskie, które łamią zasady.

Przeciwnicy i niektórzy członkowie rządzącej Partii Konserwatywnej od miesięcy mówili, że Johnson powinien zrezygnować, jeśli zostanie ukarany grzywną za złamanie zasad, które nałożył na resztę kraju podczas pandemii.

READ  Iran twierdzi, że zakończyło się wejście Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej na obiekty jądrowe Wiadomości z Bliskiego Wschodu

„Boris Johnson i Rishi Sunak złamali prawo i wielokrotnie okłamywali brytyjską opinię publiczną” – powiedział Keir Starmer, lider opozycyjnej Partii Pracy. „Konserwatyści są całkowicie niezdolni do rządzenia. Wielka Brytania zasługuje na coś lepszego”.

Zaproszenie do wotum nieufności

Ed Davey, przywódca Liberalnych Demokratów, wezwał Parlament do wezwania Johnsona do wotum nieufności.

Grupa COVID-19 Bereaved Families for Justice powiedziała, że ​​„po prostu nie ma mowy”, aby Johnson lub Sunak mogli pozostać na swoich stanowiskach.

„Ich oszustwo spowodowało niewypowiedziane szkody pogrążonym w żałobie” – powiedział rzecznik grupy Lupi Aquinola. Nie tylko to, ale straciły wszelką wiarygodność wśród szerszej publiczności.

W sumie policja twierdzi, że nałożyła co najmniej 50 grzywien za naruszenia, ale nie zidentyfikowała beneficjentów. Policja twierdzi, że wysłała kwestionariusze do ponad 100 osób, w tym do premiera, i przesłuchała świadków w ramach śledztwa.

W styczniu pracownica rządu Sue Grey opublikowała raport na temat niektórych zgromadzeń, tych, które nie były przedmiotem śledztwa karnego.

Powiedziała, że ​​„błędy przywództwa i zarządzania” w rządzie Johnsona pozwoliły na wydarzenia, które nie powinny mieć miejsca.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top