Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przeprasza za udział w ceremonii zamknięcia

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przeprosił w środę za udział w wiecu „przynieś swój własny alkohol” w swojej oficjalnej rezydencji podczas pierwszej blokady koronawirusowej, ponieważ przeciwnicy powiedzieli, że musi zrezygnować.

Johnson po raz pierwszy przyznał, że wziął udział w ceremonii na Downing Street 20 maja 2020 r., Kiedy spotkania towarzyskie były ograniczone do minimum, i powiedział, że rozumie oburzenie, jakie wywołały te rewelacje.

„Zdaję sobie sprawę, jak bardzo mnie złością na rząd, którym kieruję, gdy uważają, że przepisy obowiązujące na Downing Street nie są właściwie przestrzegane przez ludzi, którzy je tworzą” — powiedział Johnson Parlamentowi.

Johnson, który odniósł miażdżące zwycięstwo w wyborach 2019 r. dzięki obietnicy zabezpieczenia Brexitu, powiedział, że żałuje swojego posunięcia i uważa, że ​​wiec był praktycznym wydarzeniem – ku przerażeniu posłów opozycji.

„Poszedłem do tego parku tuż po 6 w dniu 20 maja 2020 r., aby podziękować grupom pracowników przed powrotem do mojego biura 25 minut później, aby kontynuować pracę” – powiedział. „Z perspektywy czasu musiałem wszystkich wprowadzić z powrotem do środka”.

Johnson wzywa do rezygnacji

Lider opozycji Keir Starmer powiedział, że Johnson powinien teraz zrezygnować, a opinia publiczna uważa go za kłamcę.

– Impreza się skończyła, premierze – powiedział mu Starmer.

„Po miesiącach oszustw i oszustw, żałosna scena człowieka, który uciekł z drogi. Jego obrona, że ​​nie zdaje sobie sprawy, że był na imprezie tak śmiesznej, że w rzeczywistości było obraźliwe dla brytyjskiej opinii publicznej”.

Gniew wzrósł, odkąd ITV News poinformowało, że Johnson i jego partnerka Carrie zmieszali się z około 40 pracownikami trawników Downing Street po tym, jak jego główny prywatny sekretarz, Martin Reynolds, wysłał zaproszenie e-mailem, prosząc uczestników o „przyniesienie własnego drinka”.

READ  Średnia liczba nowych infekcji COVID-19 w Stanach Zjednoczonych wynosi obecnie 100 000 dziennie

Kilka osób, w tym niektórzy prawodawcy, opisało, w jaki sposób przepisy uniemożliwiały im przebywanie blisko umierających bliskich w maju zeszłego roku, w przeciwieństwie do wydarzeń na Downing Street.

Niektórzy z konserwatywnych posłów Johnsona powiedzieli, że to, jak zareaguje na narastający wrzawę, zadecyduje, czy może pozostać na stanowisku.

pozostań w równowadze

„Na razie pozostaje to w równowadze” – powiedział starszy deputowany torysowski, który wypowiadał się pod warunkiem zachowania anonimowości, biorąc pod uwagę delikatność sytuacji.

Sondaż przeprowadzony we wtorek pokazał, że ponad połowa respondentów uważa, że ​​Johnson powinien zrezygnować.

Ale podczas gdy Parlament powtórzył te twierdzenia głową, biograf Johnsona, Andrew Jameson, powiedział, że jest mało prawdopodobne, aby odszedł, chyba że jego koledzy z parlamentu zmuszą go do rezygnacji.

„Będzie szukał sposobu na obejście tego”, powiedział Jameson. „On nie jest typem, który rzucił palenie”.

Zapytanie w toku

Kiedy po raz pierwszy pojawiły się szczegóły wiecu, Johnson powiedział, że nie może komentować, dopóki wysoki rangą urzędnik państwowy, Sue Gray, nie zakończy wewnętrznego dochodzenia w sprawie innych zarzutów, że on i jego urzędnicy założyli partie z naruszeniem przepisów.

W odpowiedzi na wezwania do rezygnacji, ponownie zbadał Graya.

„Nie mogę przewidzieć wyników obecnego śledztwa; nauczyłem się wystarczająco dużo, aby wiedzieć, że są rzeczy, których nie poradzili sobie. I muszę wziąć na siebie odpowiedzialność” – powiedział.

Zaledwie dwa lata po tym, jak Johnson wygrał wybory i niecałe sześć lat po tym, jak poprowadził kampanię Brexit, aby wygrać referendum w UE w 2016 r., spekulacje na temat jego przywództwa są teraz powszechne.

Krążą pomruki, że torysi, którzy mogą rzucić wyzwanie przywództwu, jeśli 54 z 360 listów wotum nieufności napiszą wotum nieufności, ostrzą swoje noże.

W zeszłym miesiącu konserwatyści stracili mandat w parlamencie, który zajmowali od blisko 200 lat, a wygodna przewaga partii nad Partią Pracy w sondażach również wyparowała.

READ  Co to jest Solana?

Seria gaf, skandali, gniewu opinii publicznej z powodu sposobu, w jaki rząd radzi sobie z pandemią COVID-19, rosnących rachunków za energię i obaw o rosnącą inflację zaalarmowały konserwatystów.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top