Premier League. Czerwona kartka Johna Petnareka została anulowana

Czerwona kartka obrońcy Southampton Johna Bednareka przeciwko Manchesterowi United została anulowana. Dzięki temu Polak mógł w sobotę rozegrać ligowy mecz z Newcastle – poinformowała drużyna „Świętych” za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Fani Southampton jeszcze nie doszli do siebie po druzgocącej porażce 0: 9 z „Czerwonymi Diabłami”.

Petnarek również przyczynił się do porażki swojej drużyny. Nasz reprezentant strzelił gola samobójczego w 34. minucie, w drugiej połowie wykupił rzut karny, zobaczył też czerwoną kartkę po analizie VAR.

Wyrok dla Polaka wywołał spore kontrowersje. Southampton poprosił Mike’a Deana, który był gospodarzem meczu, aby nie sędziował już meczów Świętych, i że czerwona kartka dla Bednareka powinna zostać cofnięta. Posunięcie to miało celowy skutek – zawieszenie nałożone na nasz zespół zostało zniesione.

Oznacza to, że Bednarek będzie mógł zagrać w meczu z Newcastle, który rozpocznie się w sobotę o 16:00.

Po rozegraniu 22 meczów „Święci” zajmują 12. miejsce w tabeli Premier League.