Prawie 1000 satelitów zostało pomyślnie umieszczonych na orbicie – SatNews

niedziela, 22 sierpnia czasu paryskiego, 34 więcej OneWeb Satelity internetowe zostały oddzielone od Sojuz Pojazd nośny jest umieszczony na orbicie z dyfuzorem Przestrzeń RUAG.

Dzięki temu osiągnięciu RUAG Space z powodzeniem umieścił na orbicie 997 satelitów, zbliżając szwajcarskie zasoby kosmiczne do kamienia milowego, jakim było oddzielenie 1000 satelitów.

Satelitarny widok grafiki konstelacji OneWeb.

Systemy separacji dla wszystkich dużych pojazdów nośnych na świecie RUAG Space jest światowym liderem w dziedzinie systemów separacji satelitów dla komercyjnych pojazdów nośnych. “Nasze systemy separacji zapewniają, że satelita i rakieta pozostają ze sobą bezpiecznie połączone podczas wyczerpującej podróży w kosmos, przenosząc w ten sposób cenne ładunki dokładnie na orbitę”. Powiedziała Andreas JohnsonLinköping., kierownik budowy. “Wszystkie 997 separacji satelitów zostało wykonanych ze 100-procentowym wskaźnikiem sukcesu. Jest to wynik długiej i niezawodnej współpracy z NASA i Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) oraz coraz bardziej zaawansowanej pozycji w komercyjnym przemyśle kosmicznym w ostatnich latach.. Jesteśmy liderem na rynku komercyjnym i zaopatrujemy wszystkie największe wyrzutnie na świecie w sprzęt do wystrzeliwania satelitów wszystkich rozmiaróws.”

To duże osiągnięcie, które podkreśla wyjątkowe możliwości, jakie mamy w separacji satelitów,” Powiedziała Holger Wencher, Wiceprezes Grupy Produktów Wyrzutnie w RUAG Space. “SPEŁNIAMY OCZEKIWANIA KLIENTÓW W TRUDNYCH WARUNKACH „Systemy separacji RUAG Space są produkowane w jej zakładzie w Linköping w Szwecji. 34 satelity OneWeb zostały wystrzelone z systemem separacji na sprzęgaczu produkowanym przez RUAG Space. System separacji umożliwia separację kilku satelitów w określonej kolejności, aby uzyskać na właściwej orbicie.Dla nas każdy rozdział jest ekscytującym osiągnięciem.Możemy zapewnić 100% niezawodności i jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom klientów w trudnym środowisku lotniczym. “

RUAG Space opracowuje i produkuje systemy transformatorów obciążenia od prawie 40 lat. Okres, w którym zdobyliśmy duże doświadczenie i dostarczaliśmy nasze produkty coraz większej liczbie klientów, “ Johnson. “Nieustannie staramy się ulepszać i rozwijać nowe produkty. Nasz najnowszy „Soft Separation System” sprawia, że ​​nasze systemy separacji są przydatne dla następnej generacji satelitów o lepszej wydajności i mniejszym wstrząsie.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top