Prawie 10% populacji Korei Północnej choruje w wyniku epidemii COVID

Korea Północna powiedziała w piątek, że prawie 10 procent jej 26-milionowej populacji zachorowało, a 65 osób zmarło podczas pierwszego wybuchu COVID-19, ponieważ zewnętrzni eksperci kwestionują prawdziwość zgłoszonych zgonów i martwią się potencjalnym kryzysem humanitarnym.

dystans Potwierdzenie wybuchu epidemii Omicron w zeszłym tygodniu Po ponad dwóch latach twierdzenia, że ​​jest wolna od koronawirusa, Korea Północna powiedziała, że ​​niezidentyfikowana gorączka gwałtownie rozprzestrzenia się w całym kraju od końca kwietnia. Od tego czasu Centrum Kontroli Epidemiologicznej publikuje codziennie rano statystyki dotyczące gorączki za pośrednictwem państwowych mediów, ale nie zawierają one żadnych danych dotyczących COVID-19.

„Prawdą jest, że w ciągu dwóch i pół roku walki z epidemiami nastąpiła luka” – powiedział Kwak Gil Sub, szef One Korea Center, strony internetowej specjalizującej się w sprawach Korei Północnej. „Ale jest takie powiedzenie, że Korea Północna jest„ krajem teatralnym ”i myślę, że kręcą statystyki dotyczące COVID-19”.

Kwak powiedział, że Korea Północna prawdopodobnie wykorzysta epidemię częściowo jako narzędzie propagandowe, aby pokazać, że pod przywództwem Kima pokonuje epidemię. Ale powiedział, że kraj ma „Plan B” i „Plan C” dla chińskiej i innej pomocy zagranicznej, jeśli epidemia wymknie się spod kontroli.

Oglądaj | Bitwa COVID w Korei Północnej:

Liczba przypadków COVID-19 w Korei Północnej zbliża się do dwóch milionów

Korea Północna zgłosiła kolejne 26 270 przypadków osób z podejrzeniem objawów COVID-19, ponieważ liczba przypadków epidemii zbliża się do dwóch milionów.

W piątek centrala ds. nagłych przypadków epidemii w Korei Północnej poinformowała, że ​​u kolejnych 263 370 osób wystąpiły objawy gorączki, a dwie kolejne osoby zmarły, co zwiększa całkowitą liczbę przypadków gorączki do 2,24 miliona, a zgonów do 65. Według agencji 754,810 osób nadal znajduje się w kwarantannie , Oficjalny koreański Central News. Agencja.

READ  Raport stwierdza, że ​​13 wyższych urzędników Trumpa naruszyło ustawę Hatch

Wybuch prawdopodobnie miał swoje źródło w paradzie wojskowej 25 kwietnia w Pjongjangu, którą Kim zorganizował, aby pochwalić się swoimi nowymi pociskami i lojalnymi mu siłami. Parada i inne związane z nią święta, upamiętniające powstanie armii północnokoreańskiej, przyciągnęły dziesiątki tysięcy ludzi i żołnierzy z Phenianu i innych części kraju, którzy po wydarzeniach wrócili do domu.

Agencja szpiegowska Korei Południowej powiedziała prawodawcom w czwartek, że „znaczna liczba” przypadków gorączki zgłoszonych przez Koreę Północną dotyczy osób z chorobami przenoszonymi przez wodę, takimi jak odra, dur brzuszny i krztusiec.

Według Ha Tae-keung, prawodawcy, który uczestniczył w specjalnej konferencji NIS, National Intelligence Service (NIS) oceniła, że ​​choroby te rozprzestrzeniły się już w Korei Północnej jeszcze przed wybuchem COVID-19.

Ha zacytował izraelski szekel, mówiąc, że choroby przenoszone przez wodę rozprzestrzeniają się z powodu braku leków i środków medycznych po wcześniejszych długoterminowych krokach w walce z epidemią w Korei Północnej.

Na stacji kolejowej w Seulu widziano ludzi, którzy na początku tego tygodnia oglądali reportaż telewizyjny o wybuchu COVID-19 w Korei Północnej. (Kim Hong Ji / Reuters)

Prawdziwe liczby nie są jasne

Ha powiedział, że Narodowa Agencja Wywiadu „powiedziała, że ​​nie zna dokładnego odsetka przypadków gorączki u pacjentów z koronawirusem. Powiedziała, że ​​Korea Północna nie ma zestawów do diagnostyki koronawirusa, ale wydaje się, że ma odpowiednie termometry”.

NIS ma sporadyczne dane potwierdzające rozwój sytuacji w Korei Północnej. Niektórzy cywilni eksperci medyczni powiedzieli wcześniej, że uważają, że większość przypadków gorączki zgłoszonych przez Koreę Północną to COVID-19.

Na początku tego tygodnia urzędnik ds. Zdrowia powiedział w państwowej telewizji, że rząd wykrył 168 przypadków COVID-19 do poniedziałku, kiedy przypadki gorączki w kraju przekroczyły już 1 milion. Od tego czasu nie pojawiły się żadne aktualizacje dotyczące przypadków wirusów w Korei Północnej.

Ahn Kyung-soo, prezes DPRKHEALTH.ORG, strony internetowej poświęconej problemom zdrowotnym w Korei Północnej, powiedział, że Pjongjang ustalił, że wybuch omicron prawdopodobnie nie spowoduje katastrofalnych zgonów, ale ujawnił to, aby zapobiec potencjalnym niepokojom publicznym. Powiedział, że zwiększone środki antywirusowe Korei Północnej mają częściowo na celu wzmocnienie jej kontroli nad społeczeństwem zmęczonym wcześniejszymi ograniczeniami i innymi trudnościami.

„Reakcja na epidemię Korei Północnej nie została w pełni zaaranżowana, ponieważ ludzie umierają. Ale jasne jest, że dodano tam polityczne intencje jej przywódców” – powiedział Ahn. Pewnego dnia w barwny sposób ogłoszą zwycięstwo nad COVID-19. „

Publiczny system medyczny Korei Północnej pozostaje w strzępach, a eksperci twierdzą, że kraj ten może ponieść masową śmierć z powodu pandemii, jeśli nie otrzyma pomocy z zagranicy. Mówią, że surowe ograniczenia przemieszczania się w kraju i zasady kwarantanny mogą również zaostrzyć brak bezpieczeństwa żywnościowego.

Narodowa Agencja Wywiadu poinformowała, że ​​Korea Północna zamierza pokonać epidemię z pomocą swojego głównego sojusznika, Chin, według Ha i Kim Byung-ki, innego prawodawcy poinformowanego przez agencję szpiegowską.

Podczas sobotniego spotkania antywirusowego Kim powiedział, że jego kraj stoi w obliczu „wielkiego zamieszania”. I że urzędnicy powinni zbadać, jak Chiny i inne kraje radzą sobie z epidemią.

Niektóre doniesienia medialne mówią, że Korea Północna wysłała już samoloty do Chin, aby sprowadzić awaryjne dostawy na początku tego tygodnia, ale rząd Korei Południowej powiedział, że nie może potwierdzić doniesień.

Korea Południowa powiedziała, że ​​Stany Zjednoczone zaoferowały wysłanie szczepionek, leków i innych materiałów medycznych do Korei Północnej, ale Korea Północna nie odpowiedziała.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top