Praktyczne: zmiany i funkcje systemu iOS 15.2 beta 2 [Video]

Apple wypuściło wczoraj drugą deweloperską wersję beta systemu iOS 15.2, która zawiera kilka godnych uwagi ulepszeń. Nowość to wsparcie Ukryj mój e-mail Bezpośrednio w domyślnej aplikacji Mail, wraz z Back stare kontakty, który zadebiutował w początkowej wersji beta systemu iOS 15 wydanej na WWDC. Obejrzyj nasz praktyczny film, w którym omawiamy najważniejsze zmiany i funkcje systemu iOS 15.2 beta 2, i sprawdź go Subskrybuj 9to5mac na YouTube Więcej praktycznych instrukcji.

stary kontakt

Co dzieje się z Twoim cyfrowym dziedzictwem po Twojej śmierci? A co z wszystkimi Twoimi zdjęciami, notatkami, filmami, dokumentami i innymi danymi osobowymi? To jest pytanie, na które Apple stara się odpowiedzieć, wprowadzając nową funkcję Legacy Contact w iOS 15.2.

Legacy Contact to w zasadzie sposób na umożliwienie bliskim i zaufanym znajomym dostępu do Twoich danych w niefortunnym przypadku Twojej śmierci. Stare kontakty, na które musisz wcześniej wyrazić zgodę, mogą uzyskać dostęp i pobierać dane z Twojego konta.

Wideo: Funkcje i zmiany systemu iOS 15.2

Subskrybuj 9to5mac na YouTube, aby uzyskać więcej filmów

Skonfigurowanie starszego kontaktu jest dość proste. Wystarczy przejść do opcji Ustawienia → Apple ID → Hasło i zabezpieczenia → Starszy kontakt i wybrać opcję Dodaj starszy kontakt. Stamtąd będziesz mógł dodać osobę, której ufasz, aby uzyskać dostęp do danych z Twojego konta po Twojej śmierci. Funkcja Starszego Kontaktu umożliwia udostępnienie wymaganego klucza dostępu Twojemu kontaktowi, co umożliwi mu wysłanie prośby o Twoje dane za pośrednictwem Strona internetowa „Digital Legacy” firmy Apple.

Aby uzyskać dostęp do Twoich danych po śmierci, stary kontakt musi podać klucz dostępu, móc zweryfikować Twoją datę urodzenia oraz przedstawić akt zgonu. Innymi słowy, Apple nie zaakceptuje żadnego arbitralnego żądania danych użytkownika. Koniecznie obejrzyj film krok po kroku umieszczony powyżej, aby zapoznać się z pełną demonstracją krok po kroku funkcji Legacy Contact.

READ  Jurassic World Evolution 2 właśnie ujawniło kilka poważnych zmian

Ukryj mój e-mail w domyślnej aplikacji pocztowej

Ukryj mój e-mail to przydatna funkcja dla subskrybentów iCloud +. Pozwala zachować prywatność osobistego adresu e-mail poprzez generowanie unikalnego losowego adresu, który przekazuje na Twój osobisty adres e-mail i można go usunąć w dowolnym momencie.

Do wersji iOS 15.2 beta 2 możesz utworzyć Ukryj mój adres e-mail w Ustawieniach → iCloud → Ukryj mój adres e-mail, w Safari podczas tworzenia nowego loginu do witryny lub podczas korzystania z funkcji Zaloguj się przez Apple.

W systemie iOS 15.2 beta 2 firma Apple wykonuje kolejny logiczny krok i umożliwia wywoływanie funkcji Ukryj mój e-mail bezpośrednio z domyślnej aplikacji Poczta. Tworząc nową wiadomość e-mail, po prostu kliknij z i wybierz Ukryj mój adres e-mail, aby wygenerować losowy adres przekierowujący do Twojej prawdziwej osobistej skrzynki e-mail.

Ciekawą rzeczą w korzystaniu z Hide My Email za pośrednictwem aplikacji Mail jest to, że każdy losowy adres e-mail odpowiada bezpośrednio jednemu adresowi odbiorcy. Po utworzeniu ten adres i grupa odbiorców są przechowywane w preferencjach Ukryj mój e-mail w Ustawieniach → iCloud. Ponieważ każdy Ukryj mój adres e-mail jest powiązany z określonym odbiorcą, podczas korzystania z tej funkcji dozwolony jest tylko jeden odbiorca na wiadomość e-mail.

Znajdź moje aktualizacje AirTag

Find My zyskuje możliwość proaktywnego wyszukiwania nieznanych trackerów, które mogą Cię śledzić, bez konieczności czekania na Apple Funkcja alertów bezpieczeństwa pozycji rozpocząć pracę. Jest to przydatne, aby zapobiec wykorzystywaniu AirTags w sposób pozbawiony skrupułów, na przykład śledzenie kogoś bez jego wiedzy. Nowy Przedmioty, które mogą mnie śledzić Opcja, znajdująca się pod zakładką Przedmioty w Znajdź moją aplikację, pozwala użytkownikom wymusić wykrywanie pobliskich przedmiotów, takich jak AirTags.

Jak zauważa Apple, przedmioty można wykryć tylko wtedy, gdy nie znajdują się w zasięgu urządzenia ich właściciela, który może wynosić do 50 metrów. Zapobiega to otrzymywaniu przez użytkowników fałszywych alarmów, gdy inne osoby znajdujące się w pobliżu, być może nawet przyjaciele lub członkowie rodziny, mają przy sobie AirTags. Apple wskazał również, że w niektórych sytuacjach wykrycie legalnie nieznanych tagów AirTag może zająć dodatkowe 15 minut.

READ  Nintendo Direct wrzesień 2021: Czas rozpoczęcia, jak oglądać, zaplanować

Jak zauważono w 9to5Mac Poprzednia Co nowego w poście na iOS 15.2 beta 2Firma Apple zaktualizowała również słownictwo tego, co wcześniej nazywano Wybierz istniejący element Na karcie Pozycje. W iOS 15.2 beta 2 ta funkcja nazywa się teraz Pomóż zwrócić zagubione przedmioty Chociaż to.

Zaktualizuj aplikację telewizyjną na iPada

Wreszcie, aplikacja telewizyjna na iPada została zaktualizowana w iPadOS 15.2 beta 2. Dolny pasek został zastąpiony składanym paskiem bocznym, który zawiera wszystkie odpowiednie miejsca docelowe multimediów, takie jak Obejrzyj teraz, Oryginały i Biblioteka. Użytkownicy z przyjemnością znajdą również bezpośredni link do sklepu z filmami i programami telewizyjnymi znajdujący się na pasku bocznym.

wniosek

iOS 15.2 to godna uwagi wersja z wieloma przydatnymi funkcjami, takimi jak Hide My Email wbudowana w aplikację Mail, Digital Legacy, ulepszone funkcje AirTags i bardzo potrzebna zaktualizowana aplikacja telewizyjna na iPada. Chociaż prawdopodobnie minie kilka cykli beta od faktycznego wydania, nie mogę się doczekać, aż iOS 15.2 będzie dostępny publicznie.

Co sądzisz o zmianach i nowych funkcjach w iOS 15.2 beta 2? Zagłosuj poniżej swoimi komentarzami.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top