Pracownik OpenSea oskarżony o rzekome wykorzystanie informacji poufnych w NFT

Obraz artykułu zatytułowanego Były menedżer produktu OpenSea aresztowany i oskarżony w programie rzekomego handlu informacjami poufnymi w NFT

obrazek: Justin Talise (Obrazy Getty)

Uważaj na odważnych przedsiębiorców w sieci 3, federalni rozprawiają się z wykorzystywaniem informacji poufnych. Były menedżer produktu OpenSea, Nate Chastain, został aresztowany przez FBI w środę rano w Nowym Jorku i oskarżony o oszustwo i pranie pieniędzy w związku ze szczegółowym schematem handlu poufnymi informacjami NFT. w komunikat prasowyDepartament Sprawiedliwości twierdzi, że Chastain wykorzystał swoją zaawansowaną i poufną wiedzę na temat tego, które NFT będą wyświetlane na platformie OpenSea, aby je potajemnie kupić. Następnie sprzedaj go za nawet pięciokrotność pierwotnej wartości.

„W tym przypadku rzekomo Chastain uruchomił długoletni schemat zaangażowania w wykorzystanie informacji poufnych, wykorzystując swoją wiedzę o tajnych informacjach do przedsprzedaży dziesiątek NFT, które mają być wyświetlane na stronie głównej OpenSea” – napisał zastępca dyrektora FBI Michael J. Driscoll.

Według Departamentu Sprawiedliwości rola Chastaina w OpenSea polegała na wyborze, które NFT będą wyświetlane na stronie głównej firmy. Uzbrojeni w swoją wiedzę Pojawiły się transakcje NFT, a następnie Chastain rzekomo użył kilku anonimowych portfeli kryptograficznych do kupowania i sprzedawania NFT z szybkim zyskiem. Plan Chastaina miał miejsce rzekomo między czerwcem a wrześniem W minionym roku obejmowało zakup kilkudziesięciu NFT. Chastain rzekomo sprzedany NFT od 2 do fpięć razy Początkowa cena zakupu.

„NFT mogą być nowe, ale ten rodzaj przestępczego schematu nie jest”, powiedział amerykański adwokat Damien Williams. Podobno Nathaniel Chastain zdradził OpenSea, wykorzystując poufne informacje biznesowe do zarabiania pieniędzy.

W e-mailu do Gizmodo rzecznik OpenSea powiedział, że firma potępiła zachowanie Chastaina i zakończyła jego pracę po dochodzeniu.

“As the world’s leading web3 marketplace for NFTs, trust and integrity are core to everything we do,” the spokesperson said. “When we learned of Nate’s behavior, we initiated an investigation and ultimately asked him to leave the company. His behavior was in violation of our employment policies and in direct conflict with our core values and principles.”

Members of the NFT community first started Przyciąganie wiatru Z działalności Chastaina zeszłej jesieni. Użytkownicy Twittera twierdzili, że widzieli, jak Chastain używał wielu tajnych portfeli kryptograficznych do kupowania NFT od grup, zanim zostały one uwolnione. Wkrótce potem chińska platforma informacyjna o kryptowalutach twierdziła, że ​​przeanalizowała aktywność portfela i twierdziła, że ​​Chastain ukradł z programu około 67 000 USD w Ether (ETH).

OpenSea zmuszony do publicznego przyznania się do oszustwa Post na blogu, chociaż wtedy przestali wymieniać Chastain po imieniu. Zamiast tego OpenSea po prostu powiedział, że „dowiedzieli się, że jeden z naszych pracowników kupił przedmioty, o których wiedzieli, że zostały stworzone do wyświetlania na naszej stronie głównej, zanim upubliczniono”.

Niestety dla OpenSea problemy firm wykraczają poza Chastain. Firma była pozew sądowy na początku tego roku przez użytkownika Texas NFT za 1 milion dolarów w porównaniu z twierdzeniami, że firma była odpowiedzialna za promocje Ape ukradł NFT z jego portfela kryptograficznego. W tym samym tygodniu haker wykonał plik Atak phishingowy użytkowników OpenSea i ukradł prawie 1,7 miliona dolarów w postaci skradzionych NFT.

W przypadku Chastain były menedżer produktu będzie musiał walczyć o uniknięcie poważnych kar więzienia. Chastain jest oskarżony o oszustwa internetowe i pranie brudnych pieniędzy, z których każdy skazany jest na maksymalny wyrok 20 lat. I chociaż rząd federalny USA nie cieszy się dobrą reputacją, jeśli chodzi o rozliczanie wewnętrznych inwestorów z tradycyjnych finansów, ostatnio zrobił to Departament Sprawiedliwości. Wskazówkadr Poważnie podchodzi do walki z przestępstwami kryptograficznymi.

READ  Kolumbia Brytyjska przedłuża racjonowanie paliwa i ograniczenia dotyczące podróży do 14 grudnia

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top