Pracownicy Foxconn uciekają przed epidemią koronawirusa – DW – 31.10.2022

Pracownicy największej na świecie fabryki iPhone’ów w środkowych Chinach masowo opuszczają swoje miejsca pracy po powtarzających się epidemiach koronawirusa, które wywołały skargi na niebezpieczne warunki pracy.

Pracownicy zaczęli opuszczać fabrykę Foxconn w Zhengzhou po tym, jak niektórzy zachorowali w połowie października i nie otrzymali żadnego leczenia, według pracownika, który rozmawiał z Associated Press pod warunkiem zachowania anonimowości.

„Nadal ludzie zarażają się na liniach montażowych i nadal martwią się o pójście do pracy” – powiedział pracownik w poniedziałek telefonicznie z Zhengzhou.

Nagrania krążące w mediach społecznościowych w weekend wydają się pokazywać pracowników uciekających z kampusu Foxconn w Zhengzhou i wracających pieszo do swojego rodzinnego miasta, próbując uniknąć ograniczeń w podróżowaniu z powodu COVID-19.

Na jednym filmie widać ludzi podnoszących torby, gdy wspinają się na zbocze wzgórza, podczas gdy inny pokazuje ludzi siedzących z bagażem na poboczu drogi, podczas gdy osoba w odzieży ochronnej spryskuje ich środkiem dezynfekującym.

W poniedziałkowym oświadczeniu Foxconn odrzucił pogłoski, że u 20 000 pracowników zdiagnozowano COVID i stwierdził, że liczby są błędne.

Podczas gdy większość innych części świata próbuje zmniejszyć ograniczenia związane z COVID, Chiny są zobowiązane do utrzymania polityki braku rozprzestrzeniania się COVID, ponieważ władze wdrażają nagłe zamknięcia, masowe testy i długie kwarantanny w celu stłumienia epidemii.

Odwiedzający utknęli w Shanghai Disneyland

Na przykład Shanghai Disney Resort nagle zamknął swoje drzwi w poniedziałek, ponieważ chińskie władze szybko narzuciły zamknięcie, uwięziając gości w budynku.

Odwiedzający kurort Disneya w największym chińskim mieście nie mogą opuszczać go „dopóki wynik testu na miejscu nie będzie negatywny”, poinformował w poniedziałek rząd miasta w internetowym zawiadomieniu.

W oświadczeniu dodano, że osoby, które odwiedziły park od czwartku, muszą uzyskać trzy negatywne wyniki testów w ciągu trzech kolejnych dni i „unikać udziału w zajęciach grupowych”.

Polityka Chin mająca na celu wyeliminowanie pojawiającego się wirusa koronowego wyczerpuje ludzi

Aby obejrzeć ten film, włącz JavaScript i rozważ uaktualnienie do przeglądarki internetowej Obsługuje wideo HTML5

Poniedziałkowy rozwój nastąpił po tym, jak Disney powiedział, że „tymczasowo zamyka się ze skutkiem natychmiastowym… zgodnie z wymogami kontroli chorób”.

Ośrodek i park rozrywki o powierzchni 390 hektarów (960 akrów) obejmuje Shanghai Disneyland, Disneytown i Wishing Star Park. Ośrodek wcześniej twierdził, że działa z niską przepustowością ze względu na ograniczenia.

„Powiadomimy gości, gdy tylko będziemy mieli potwierdzoną datę wznowienia działalności” – powiedział Disney.

jsi / dj (AP, AFP, Reuters)

READ  Alta. Właściciele domów mają dość rosnących cen towarów, gdy rachunki za media idą w górę - wiadomości biznesowe

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top