Późne podbicie wysyła Kanadyjczyków do wygrania USA w GLOBL JAM

TORONTO – Kanadyjska drużyna mężczyzn do lat 23 pokonała Stany Zjednoczone 69-67 i poprawiła się do 2-0 podczas Międzynarodowego Pokazu Koszykówki GLOBL JAM w środę.

Marcus Carr prowadził Kanadę z 14 punktami, a Emmanuel Miller zdobył 13 punktów i 10 zbiórek. Trzypunktowa gra Millera dała Kanadzie jeden punkt przewagi i pozostało 1:30, po tym jak Kanada straciła osiem punktów wcześniej na czwartej pozycji.

Carr kontynuował trzypunktową grę Millera z własną trójką, co pozwoliło na powiększenie przewagi Kanady do czterech punktów na 53 sekundy przed końcem. Carr wygrywał, czyniąc z tego dwupunktową grę z parą rzutów wolnych cztery sekundy przed końcem meczu.

Zwycięstwo przyszło przed podekscytowaną publicznością w Matami Sports Center z graczami NBA Shay Gilgus Alexander i Scotty Barnes w pierwszym rzędzie. Na placu zabaw siedziały także matki Millera i Carra.

„To niesamowite” – powiedział Miller. „Wszyscy ci wspaniali zawodnicy na naszej murawie? Aby móc bronić się na boisku, to wszystko. Moja mama jest dla mnie wszystkim. Jest moim kręgosłupem. Jest wszystkim. Wspierała mnie przez całe życie i zrobię to to samo dla niej. Granie przed nią na boisku domowym. „To wiele znaczy”.

Keyonte George prowadził Amerykanów z 19 punktami, a Galen Bridges z 13 punktami.

Kanadyjczycy wrócili, aby wygrać mecz, pokonując trudną trzecią kwartę, ponieważ drużyna miała tylko jednego gola z gry w finale kwarty 5:31, a Stany Zjednoczone awansowały na szóste czwarte miejsce.

Podobnie jak Miller, Carr był szczęśliwy, że może wystąpić przed swoimi bliskimi.

„Moja rodzina nie ma zbyt wielu okazji, aby wyjść i zobaczyć, jak gram, więc grając przed nimi, grając przed moją dalszą rodziną, transmitując to w Sportsnet w całym kraju, to po prostu ogromna szansa ,” powiedział.

[brightcove videoID=6309228110112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Kanada strzeliła pierwsze trafienie w ostatniej klatce, gdy Quincy Guirier trafił ogromną trójkę, aby zmniejszyć różnicę do trzech punktów, ale Stany Zjednoczone szybko zareagowały, gdy Bridges prowadził 5-0 na własną rękę, aby dać Amerykanom. Osiem punktów przewagi, ich największa przewaga w meczu, przy 7:26 do końca.

READ  Trofeum Trofeum: MacKinnon z Avalanche wyłonił się na lidera Harta i został MVP

Podziękowania dla trenera Team Canada, Nathaniela Mitchella, za plan gry, który nie uwzględniał paniki w czwartym meczu.

„Po prostu zachowaj spokój, opanowanie i płynność” – powiedział Miller o mentalności zespołu. „Podążaj za planem gry i wdrażaj go. To właśnie zrobiliśmy.”

[brightcove videoID=6309228105112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

W grze, w której nastąpiło wiele zmian i remis, Kanadyjczycy mieli przewagę dzięki trafieniu w dobrą passę, ponieważ wykonali 28 z 38 prób. Dla porównania Stany Zjednoczone wykonały tylko 13 z 16 rzutów wolnych. Stany Zjednoczone strzeliły o 13 więcej goli z pola niż Kanada, ale gospodarze pokonali gości 54-39.

Kanadyjczycy prowadzili 18-16 po pierwszej kwarcie, ale wygrali 19-13 w drugiej połowie, by do połowy przejść czwórką, 35-31. Pierwsza połowa była bardzo wyczerpująca, obie drużyny strzelały tylko 29 procent z ziemi.

Kanada zmierzy się z Włochami w czwartek o 21:00 ET/6PM PT w Sportsnet 360. Amerykanie zmierzą się z Brazylią w czwartek o 14:00 ET/11AM PT w Sportsnet.