Pozew mówi, że nastolatek zmuszony do jedzenia pizzy pomimo religii

CANTON, Ohio – Pozywa piłkarza z liceum w Ohio, który twierdzi, że trenerzy zmusili go do zjedzenia pizzy pokrytej pepperoni z naruszeniem jego przekonań religijnych, pozywa jego byłego okręgu i odizolowanych trenerów.

Były sportowiec z Canton McKinley High School i jego rodzice złożyli w tym tygodniu federalny pozew o prawa obywatelskie, domagając się odszkodowań dla milionów ludzi i zarzucając naruszenie jego wolności religijnej i praw konstytucyjnych.

Sportowiec mówi w pozwie, że trenerom powiedziano, że nie jadł wieprzowiny ani resztek wieprzowych jako członek izraelskiej wiary religijnej, ale kazali mu zjeść pizzę jako karę za opuszczenie treningu poza sezonem – i zauważył, że miejsce w drużynie było w niebezpieczeństwie, gdyby tego nie zrobił.

Trenerzy twierdzą, że gracz zdecydował się usunąć pepperoni i zjeść pizzę zamiast alternatywnego jedzenia. Nie byli świadomi naruszenia jego przekonań religijnych, zgodnie ze sprawą o zniesławienie, którą wcześniej wnieśli przeciwko ojcu nastolatka, jego prawnikowi i urzędnikom szkolnym.

Prawnik reprezentujący większość trenerów, Peter Patakos, powiedział The Repository of Canton, że mają zeznania kilkunastu naocznych świadków wskazujących, że zarzuty rodziny są fałszywe.

Gazeta podała, że ​​Jeff Talbert, dyrektor okręgu szkolnego Canton City, powiedział w pisemnym oświadczeniu, że zarzuty w pozwie rodziny były bezpodstawne i że rada szkoły zajmie się nimi w procesie prawnym.

Region zawiesił kilku trenerów po ujawnieniu zarzutów. Następnie zarząd zagłosował za nieprzedłużaniem kontraktów szkoleniowych czterech trenerów i uznał trzech innych asystentów trenerów za niekwalifikujących się na przyszłe stanowiska trenerskie.

18-latek przeniósł się teraz do innego obszaru po tym, jak został poddany „groźbom i ośmieszaniu” ze strony kolegów z drużyny i opinii publicznej w związku z sytuacją, zgodnie z jego pozwem.

READ  Szkoły w Chicago odwołują zajęcia czwarty dzień z rzędu - Wiadomości biznesowe

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top