Pożary w Kolumbii Brytyjskiej widziane z kosmosu – Vernon Morningstar

Zdjęcia: pożary lasów w BC widziane z kosmosu

To zdjęcie satelitarne dostarczone przez Unię Europejską, dane Copernicus Sentinel-2 (przetworzone przez Spacetec) pokazuje pożar płonący 40 kilometrów (około 25 mil) na północny wschód od Pink Mountain w Kolumbii Brytyjskiej. (Dane UE, Copernicus Sentinel-2 przez AP)
Lytton w dniu 2 lipca 2021 r. (zdjęcia UE, Copernicus Sentinel-2)Lytton w dniu 2 lipca 2021 r. (zdjęcia UE, Copernicus Sentinel-2)

Pożary w całej Kolumbii Brytyjskiej zostały wykryte dzięki zdjęciom satelitarnym z kosmosu.

Copernicus Sentinel II uchwycił w piątek ogromny pożar płonący 40 kilometrów na północny wschód od Pink Mountain w północnej Kolumbii Brytyjskiej.

Program Copernicus Unii Europejskiej opiera się na konstelacji satelitów, które wykonują codziennie dużą liczbę obserwacji, wykorzystując globalną sieć tysięcy czujników naziemnych, powietrznych i morskich do tworzenia najbardziej szczegółowych obrazów Ziemi.

Obecnie około 80 787 hektarów ziemi zostało spalonych przez pożary w Kolumbii Brytyjskiej od kwietnia, z których większość wybuchła w zeszłym tygodniu.

Teren był świadkiem 611 pożarów, z których 176 było czynnych.


ashwadhwani
[email protected]
jak my Serwis społecznościowy Facebook i podążaj za nami Świergot.

Chcesz wesprzeć lokalną prasę? Darowizna Tutaj.

BC Wildfires 2021 wiadomości i pogoda


READ  Skamielina ujawnia ukryty styl życia małego dinozaura

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top