Powierzchnie biurowe w centrum Calgary osiągają nowy etap wakatów

Po raz pierwszy od 30 lat CBRE poinformowało, że duży ośrodek miejski w Kanadzie osiągnął alarmujący poziom, osiągając obecnie poziom 33,2 proc.

Treść artykułu

Jedna trzecia powierzchni biurowej w centrum Calgary jest pusta.

Reklamy

Treść artykułu

Po raz pierwszy od 30 lat CBRE poinformowało, że duże centrum miejskie w Kanadzie osiągnęło alarmujący poziom, obecnie wynoszący 33,2 procent.

Nie jest to nowy problem dla Calgary, ale trwający wieloletni konflikt jest napędzany przez cykl recesji naftowo-gazowej oraz 22 miesiące pandemii.

„Obawa niekoniecznie polega na tym, że ta wakat wzrośnie o 33 do 34 procent”, powiedział Greg Kwong, wiceprezes wykonawczy i dyrektor regionalny CBRE. „Istnieją dwie obawy: dokąd zmierzamy stąd, a drugą obawą jest to, jak szybko przejdziemy od niskiego jednocyfrowego wskaźnika pustostanów 10 lat temu do stanu, w którym jesteśmy dzisiaj”.

Treść artykułu

Raport za czwarty kwartał 2021 r. nie jest gwałtownym wzrostem w porównaniu z danymi za trzeci kwartał opublikowanymi w październiku, kiedy wskaźnik pustostanów wynosił 32,9 procent. Calgary jest jednak jedynym dużym hubem w Kanadzie, który faktycznie odnotował wzrost wolnej powierzchni biurowej, tracąc w ostatnim kwartale 169 584 stóp kwadratowych powierzchni najmu.

Reklamy

Treść artykułu

Wskaźnik jest ponad dwukrotnie wyższy od średniej krajowej wynoszącej 15,7 proc.

Drugie i trzecie miejsce zajmują centra południowego Ontario Waterloo (27,1 proc.) i londyńskie (26,1 proc.), a czwarte miejsce zajmuje Edmonton z wynikiem 21,1 proc. Edmonton znajduje się w nieco wyjątkowej sytuacji w porównaniu z Calgary, ponieważ w ciągu ostatnich dwóch lat na rynku pojawiły się cztery nowe biurowce, a urzędy państwowe odgrywają znacznie większą rolę na rynku tego miasta.

Treść artykułu

Problem polega na tym, czy te stawki utrzymają się w długim terminie w Calgary. Amerykańskie miasta, takie jak Denver i Pittsburgh, zdołały wyjść z podobnych scenariuszy, podczas gdy Detroit pozostaje przestrogą miasta, które nie może. Calgary jest jeszcze daleko od tego, ale Kwong powiedział, że efekty zaczynają być już odczuwalne po ponad 12 miesiącach powyżej 30 proc.

Reklamy

Treść artykułu

„To gwałtowny spadek wartości nieruchomości prowadzi do niższych dochodów podatkowych, co prowadzi do niższych dochodów administracji miasta Calgary” – powiedział Kwong.

Drugą ważną kwestią, powiedział, jest sygnał długotrwałego bezrobocia, które może spowodować, że młodsze pokolenie wyprowadzi się z miasta w poszukiwaniu pracy. Przekłada się to na mniejszy udział w sztuce, rozrywce i rekreacji.

„Wszystko zaczęło się rozpadać” – powiedział.

Jednak na horyzoncie jest nadzieja dla centrum miasta.

Neo Financial wprowadza się do 110 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej w centrum miasta, połączonej między budynkiem Hudson’s Bay na 8th Avenue SW a wieżą biurową Edison na 9th Avenue SW

W międzyczasie budynek Paramount został usunięty z rynku po jego przebudowie. Niedawno pojawiły się również inne ogłoszenia dotyczące małych firm technologicznych i startupów, które przyjeżdżają do Calgary.

READ  Absolwent zachęca obywateli do udziału w naukach o kosmosie

Reklamy

Treść artykułu

Pomogło to zapobiec pogorszeniu się liczb, ale centrum miasta wciąż jest dalekie od skorygowania kursu statku. Technologia nadal stanowi tylko około pięciu do sześciu procent powierzchni biurowej w centrum miasta, powiedział Kwong, podczas gdy prawdziwym katalizatorem zmian będzie sektor energetyczny.

Kwong powiedział, że odzyskiwanie ropy i gazu pozostanie ważne, szczególnie pod względem potencjalnych fuzji i inwestycji w personel. Ale gra może się zmienić, jeśli chodzi o rozwój sektora czystej energii i zmianę dyskusji na ten temat dla Albertów.

„Narracja jest taka, że ​​gdy środowisko mówi normalny Albertan, oznacza to zwolnienia” – powiedział Kwong. „To nie powinna być taka narracja, powinniśmy starać się wspierać firmy, które skupiają się na środowisku i zatrudniają ludzi w Calgary i Albercie. To powinna być narracja, a nie to, co słyszymy w tej chwili od rady miasta.”

[email protected]

Świergot: Umieść tweeta

    Reklamy

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarzy lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top