Powierniczka Trumpa Hope Hicks rozmawia ze śledczymi 6 stycznia we wtorek

Powierniczka Trumpa Hope Hicks rozmawia ze śledczymi 6 stycznia we wtorek
  • Była rzeczniczka Białego Domu Hope Hicks będzie zeznawać prywatnie przed panelem 6 stycznia.
  • Hicks podobno powiedział Trumpowi, że przegrał wybory w 2020 roku i nie obalił wyników.
  • Hicks wcześniej zeznawał przed Kongresem w sprawie śledztwa Muellera, ale powołał się na przywilej wykonawczy.

Hope Hicks, jeden z nielicznych doradców Trumpa w Białym Domu, który odmówił dotrzymania kroku planom byłego prezydenta, mającym na celu odrzucenie wyborów w 2020 roku, ma we wtorek porozmawiać z wybranymi śledczymi komisji.

Oczekuje się, że Hicks będzie odizolowany prywatnie i zapewni pisemny wywiad, zgodnie z raportami z New York Times A Wiadomości NBC. Pracownicy komisji selekcyjnej odmówili komentarza na temat oczekiwanego pojawienia się Hicksa.

The Była modelka, która została zaklinaczem Trumpa Podobno zerwała ze swoim szefem, podczas gdy on pracował nad odwróceniem prawnego zwycięstwa prezydenta Joe Bidena. Ona Powiedzieć Trump powiedział, że przegrał i „nikt mnie inaczej nie przekonał”, zgodnie z wewnętrznymi rozważaniami podkreślonymi w skoncentrowanej na Trumpie książce The Barrier: Trump in the White House, 2017-2021.

Hicks dodał, że próba przekonania mającego obsesję na punkcie wizerunku Trumpa do przyznania się do porażki byłaby „stratą czasu”.

Koleżanka Trumpa z Białego Domu, Cassidy Hutchinson, podzieliła się podobną anegdotą z wybranymi członkami komisji na początku tego roku, zauważając, że Trump lobbował ówczesnego szefa personelu Białego Domu, Marka Meadowsa, aby znaleźć sposób na anulowanie wyborów, ponieważ „Nie chcę, żeby ludzie wiedzieli, że przegraliśmy.

To nie byłby pierwszy raz, kiedy Hicks zeznawał przed Kongresem. Ona Zgodził się zeznawać Przed Komisją Sądownictwa Izby Reprezentantów w 2019 r. w sprawie śledztwa specjalnego radcy Roberta Muellera w sprawie rosyjskiej ingerencji w wybory w 2016 r. prawnicy Białego Domu, którzy towarzyszyli jej na tym spotkaniu, uniemożliwili jej udzielenie odpowiedzi na co najmniej 155 pytań, twierdząc, że „absolutna odporność„Przywilej oparty na powiązaniu z władzą wykonawczą.

READ  Szpitale w USA cierpią z powodu spadku liczby pielęgniarek z powodu przytłoczenia COVID-19

Biuro post-prezydenckie Trumpa nie odpowiedziało na prośbę o komentarz na temat tego, co Hicks mógłby powiedzieć śledczym House.

Była prezydent Alyssa Farah określiła byłego doradcę Trumpa w Białym Domu jako „lekka wagaPo tym, jak Farah powiedział CNN, że Trump prywatnie przyznał się do przegranej w wyborach.

ŁadowanieCoś się ładuje.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *