Powiadomienie o zagrożeniu energią elektryczną wydane w Albercie po „nieplanowanej utracie mocy wytwórczych”

Sieć energetyczna Alberty znów korzysta z rezerw, co według operatora Alberta Electricity System jest rzekomo rzadkim problemem.

W środę o 16:46 AESO wydał alert poziomu 2, co oznacza, że ​​wykorzystano rezerwy na pokrycie zapotrzebowania na moc i wdrożono środki zarządzania obciążeniem.

„Wynika to z nieplanowanych strat w produkcji. Rezerwy równoważą system elektroenergetyczny. Podaż nadal zaspokaja popyt” – podała agencja w poście w mediach społecznościowych. W środę rzecznik AESO nie był dostępny do dalszych komentarzy.

Na stronie operatora systemu podano, że obciążenie sieci wynosi 11 228 MW, a obie elektrownie Battle River i Sundance nie są podłączone. Wygląda na to, że łącze do Saskatchewan również nie działa, na podstawie raportu systemowego.

Powtarzające się alerty takie jak ten są „bardzo rzadkie”

Jest to drugie ostrzeżenie poziomu 2 wydane w ciągu jednego tygodnia. W ubiegłą środę rzecznik AESO powiedział, że alerty poziomu 2 zwykle pojawiają się tylko co kilka lat. Ostatni alert poziomu 3 miał miejsce w 2013 r. Poziom alertu 3 polega na utracie zasilania przez niektórych klientów w celu utrzymania działania systemu.

Joel MacDonald, Partner Zarządzający w EnergyRates.caPowiedział, że „bardzo rzadko” można zobaczyć dwa alerty poziomu 2 z rzędu.

„Zwykle widzimy tylko jeden raz na dwa lata”, powiedział. „Zazwyczaj Alberta widzi szczytowe zapotrzebowanie na sieć w zimie, a te alerty są związane z okresami ekstremalnych mrozów”. „Nie jestem naukowcem w żadnym stopniu wyobraźni, ale obserwujemy ekstremalne zjawiska pogodowe na całym świecie i widzimy je w całej Albercie, a one obciążają naszą podaż sieci”.

Ostrzeżenie pojawia się wraz z kolejnym atakiem upałów, z temperaturami w zakresie 30 ° C w większości prowincji w środę.

W czerwcu fala upałów spowodowała wzrost zapotrzebowania na rekordową wysokość w sieci, przy obciążeniu w zakresie 11 700 MW.

„Myślę, że prawdopodobnie będziemy musieli zbadać nowe standardy i tolerancje. Tak jak Teksas nie był przygotowany na ekstremalne zimno, wiesz, być może będziemy musieli zaplanować bardziej ekstremalne upały”, powiedział MacDonald, odnosząc się do zimno. Ta nagła zima zabiła dziesiątki i prawie połowa Stanów Zjednoczonych była pozbawiona elektryczności.

READ  Mali dostawcy usług internetowych przygotowują się do podniesienia cen i obniżenia usług w związku z decyzją Krajowego Komitetu Radiokomunikacyjnego

MacDonald powiedział, że jeśli ekstremalne upały, takie jak te, będą się utrzymywały, większy odsetek populacji będzie kupował i używał klimatyzatorów ze względu na komfort i zdrowie, co jeszcze bardziej zwiększa popyt.

„Czy wiesz, ilu Albertyjczyków ma teraz klimatyzatory? Może 30, 40 procent… Czy sieć będzie w stanie nadążyć za tempem tego, co zobaczymy tutaj instalując klimatyzatory za rok lub dwa ?

Firma AESO poprosiła ludzi o zmniejszenie zużycia energii między godziną 16:00 a 19:00, czyli zwykle w godzinach szczytu.

„Niestety dostawy z sieci są nieelastyczne, co oznacza, że ​​możemy stworzyć tylko tyle pokoleń”, powiedział MacDonald. „Możemy faktycznie zmniejszyć nasz popyt. Możemy zdecydować się nie włączać naszych zmywarek i nie włączać prania… Te drobiazgi po stronie mieszkalnej bardzo pomogą”.

Oczekiwana cena puli mocy również wynosiła maksymalnie 999 USD/MWh.

MacDonald powiedział, że limit cenowy w Albercie jest znacznie niższy niż w Teksasie, gdzie niektórzy podczas zimowej burzy widzieli rachunki za prąd w tysiącach.

Powiedział jednak, że w przypadku klientów korzystających z oprocentowania zmiennego warto rozważyć przejście na oprocentowanie stałe.

„Te zdarzenia pogodowe powodują niewiarygodnie wysokie rachunki” – powiedział.

Oczekuje się, że upały w Albercie potrwają co najmniej do soboty, z krótką przerwą, zanim w niedzielę temperatury ponownie wzrosną.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top