Poważna awaria zasilania w Toronto, ponieważ podnośnik morski przecina linie hydroenergetyczne

Dziesiątki tysięcy klientów elektrowni wodnych w centrum Toronto odzyskało zasilanie po wielkiej awarii w czwartek, która zmusiła niektóre firmy do zamknięcia i spowodowała ból głowy u kierowców.

Zasilanie zostało przywrócone tuż przed 20:00, około ośmiu godzin od rozpoczęcia przerwy.

„Bezpieczeństwo jest zawsze naszym priorytetem numer jeden. Wiemy, że ta przerwa w dostawie prądu bardzo utrudniła wielu z was dzień i dziękujemy za cierpliwość” – powiedział dyrektor operacyjny Hydro One, David Lepeter, w oświadczeniu w czwartek wieczorem.

„Mieliśmy wszystkie dostępne zasoby, aby pomóc przywrócić zasilanie tak szybko i bezpiecznie, jak to możliwe. Chciałbym podziękować wszystkim dotkniętym tą awarią za ich cierpliwość oraz Toronto Fire i Toronto Hydro za współpracę”.

Hydro One powiedział, że dźwig stojący na barce płynącej w kanale statku Port Lands około godziny 12:30 zderzył się z trzema liniami przesyłowymi wysokiego napięcia, powodując dalsze uszkodzenia sprzętu w elektrowni w pobliżu Esplanade, co spowodowało energii w całym centrum śródmieścia.

Szacuje się, że w szczytowym momencie około 10 000 klientów pozostało w ciemności.

Zaciemnienie na kilka godzin odcięło części kampusu Szpitala dla Chorych Dzieci. Zaciemniła również część Eaton Center, zamykając setki sklepów. Jednak centrum handlowe zostało ponownie otwarte około 15:30 po tym, jak powoli odzyskuje moc.

Zniknęło również wiele dużych ekranów reklamowych na placu Yonge-Dundas. Na niektórych skrzyżowaniach w centrum miasta zgasła sygnalizacja świetlna, co skłoniło policję do przypomnienia kierowcom, aby traktowali je jako cztery przystanki. Doprowadziło to do pewnego zamieszania.

Analityk polityczny CTV News, Scott Reed, jechał do miasta, gdy zgasły światła.

Powiedział, że poruszanie się po ulicach miasta było nieco „włochate”, ponieważ wiele świateł drogowych zostało wyłączonych w sercu śródmieścia.

Reed powiedział, że policjanci kierowali ruchem na niektórych, ale nie na wszystkich głównych skrzyżowaniach.

READ  Chiny zakazują niektórych lotów w USA po tym, jak pasażerowie zostali zarażeni wirusem Corona | Gospodarka

brak prądu

Awaria nie wpłynęła na metro, ale TTC poinformowało, że nastąpiły znaczne opóźnienia w tramwajach z powodu awarii sygnalizacji świetlnej w częściach centrum śródmieścia. Tymczasem Metrolinx powiedział, że PRESTO, GO Transit i UP Express działają. Dodała, że ​​stacja Union nie odcięła prądu.

Wiele osób zostało również uwięzionych w windach z powodu awarii. Toronto Fire powiedział, że załogi zareagowały na wiele akcji ratunkowych dla wind.

W tym momencie nie zgłoszono żadnych obrażeń w związku z przerwą w dostawie prądu.

„(To była) zdecydowanie wyjątkowa sytuacja” – powiedziała rzeczniczka Hydro One, Tiziana Bakija Rosa.

Wskazała, że ​​trwa dochodzenie w sprawie okoliczności poruszania się sandała z dźwignią w pozycji pionowej i nieprzestrzegania protokołów bezpieczeństwa.

Hydro One poinformowało, że w najbliższych dniach załogi będą kontynuować prace nad naprawą szkód spowodowanych przez dźwig.

przerwanie

Miasto rozpoczyna śledztwo

W oświadczeniu miasto poinformowało, że awarię mógł spowodować podwykonawca Southland-Astaldy Joint Venture (SAJV), który jest zaangażowany w projekt oczyszczania oczyszczalni Ashbridge Bay.

„Miasto rozpoczęło pełne dochodzenie i zażądało pełnego raportu od SAJV, aby zrozumieć, co się stało i co należy zrobić, aby to się nie powtórzyło” – czytamy w oświadczeniu.

W osobnym oświadczeniu burmistrz Toronto John Tory powiedział, że zaciemnienie spowodowało masowe zakłócenia w centrum miasta i że nie powinno było do tego dojść.

„Chciałbym podziękować zespołowi Hydro One, który współpracował z zespołem Toronto Hydro, aby jak najszybciej przywrócić zasilanie dotkniętym chorobą” – powiedział Tory.

Burmistrz powiedział, że pracownicy miasta i wszystkie odpowiednie strony dokonają przeglądu incydentu, aby upewnić się, że się nie powtórzy.

„Dałem jasno do zrozumienia władzom miejskim, że wspieram ich w robieniu wszystkiego, co w ich mocy, aby dotrzeć do sedna sprawy i zapewnić pełną i pełną odpowiedzialność” – powiedział Toure.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top