Potężna aktualizacja iPhone’a, przygoda ARM firmy Adobe, zaginiony MacBook Pro firmy Apple

Patrząc na kolejny tydzień wiadomości i nagłówków z Cupertino, w tym tygodniu Apple Loop zawiera wszystkie wiadomości z WWDC, aktualizacje iOS, macOS, iPadOS i WatchOS, brakujące Apple MacBooki, zaktualizowaną Adobe Creative Cloud i oryginalny macOS z aplikacji Microsoft.

Apple Loop jest tutaj, aby przypomnieć o niektórych z wielu dyskusji, które miały miejsce wokół Apple w ciągu ostatnich siedmiu dni (Możesz przeczytać cotygodniowe podsumowanie nowości Androida tutaj na Forbes).

iOS 15 aktualizuje zasady Apple dotyczące wiadomości błyskawicznych

Zacznijmy od wiadomości WWDC z najnowszą wersją iOS, która zaktualizuje zestaw funkcji iPhone’a. Numerowana 15 edycja skłania się ku zmianom prywatności, ale także kładzie nacisk na wiadomości. FaceTime zostanie rozszerzony na Windows i Androida; Udostępniaj multimedia z określonych aplikacji w czasie rzeczywistym na zaproszenie na niestandardową imprezę zegarkową; W tych aplikacjach mogą pojawiać się linki do określonych aplikacji za pośrednictwem iMessage, takie jak „Konad podzielił się tą wiadomością o aktualizacji Duolingo GaelicPojawiają się w aplikacji informacyjnej. Apple przegapiło wiele wiadomości grupowych i wideokonferencji podczas „pracy z domu” w 2020 roku, więc wygląda to na nadrabianie zaległości:

„Aktualizacja zapewni więcej opcji czatu wideo FaceTime, w tym wreszcie rozmowę ze znajomymi na Androidzie. Wprowadza również nowe funkcje prywatności, które pomagają chronić pocztę e-mail i pokazują, jak często aplikacje uzyskują dostęp do takich rzeczy, jak kamera i mikrofon. Później to zimą możesz nawet dodać swoje prawo jazdy do Apple Wallet, w zależności od tego, gdzie mieszkasz”.

(CNBC).

Nigdy więcej wymuszonych aktualizacji iOS iOS

Być może jedna z najlepszych wiadomości na iOS dotyczy iOS 15, ale iOS 14. Wcześniej Apple dewaluował starsze wersje iOS i zmuszał wszystkich do następnego pełnego numeru wersji. Nie tym razem. Jeśli chcesz pozostać na iOS 14, możesz… a Apple będzie nadal dostarczać aktualizacje zabezpieczeń dla obu wersji. Okaże się, czy nadal dotyczy to iOS 14, gdy zostanie wydany iOS 16, ale na razie wielu to z zadowoleniem przyjmie:

„To rodzaj odejścia dla Apple, które tradycyjnie kontroluje aktualizacje użytkowników żelazną ręką. Użytkownicy są silnie zachęcani do aktualizacji, a cięcia są celowo utrudniane. Jedną z ich taktyk było usunięcie podpisu kryptograficznego starszych wersji systemu operacyjnego. , uniemożliwiając ich uruchamianie na detalicznych urządzeniach z systemem iOS”.

(rekord).

Więcej wielozadaniowości na iPadzie

System operacyjny iPad jest następny, a marsz w kierunku „następnego komputera nie jest komputerem” z morfingiem trwa nadal. Chociaż nie ma większych zmian, funkcja Split View poprawia wielozadaniowość i obsługuje wiele okien na ekranie. Aha, są też skróty klawiaturowe. Tablet z pewnością robi wszystko, aby stać się komputerem 2 w 1 po dodaniu klawiatury:

„iPadOS 15 zachowuje ogólny wygląd i działanie obecnego iPada. Aktualizacje w nowym systemie operacyjnym dotyczą głównie wielozadaniowości. Obsługa widżetów iPada zostaje poważna aktualizacja wraz z iPadOS 15. Widżety są większe, bardziej wciągające i dynamiczne. Biblioteka aplikacji na iOS jest wreszcie dostępna na iPadzie, ponieważ modyfikuje ogólne wrażenia użytkownika.Funkcja, która została dodana do iPhone’a w 2020 roku, zapewnia użytkownikowi uporządkowany widok aplikacji na iPadzie.

(Weź Crunch).

Spokojny rok dla macOS

macOS również przyjął kilka drobnych dodatków, zachowując podstawowe bloki konstrukcyjne podobne do poprzedniej wersji – podejrzewam, że większość zmian była na niższym poziomie, aby poprawić obsługę ARM i emulację aplikacji x86. Najbardziej oczywistą zmianą jest możliwość korzystania z klawiatury i gładzika Maca na iPadzie – wystarczy odsunąć kursor od krawędzi ekranu i oglądać go na drugim urządzeniu:

„Mam nadzieję, że Universal Control będzie działał również w prawdziwym świecie, tak jak w tym etapowym demo – wiem, że to nie jest pewne. Ale w tej funkcji podoba mi się to, że jest to po prostu sprytna reintegracja istniejących technologii, które Apple już zbudował do innych celów.”

(krawędź).

Brakujące MacBooki Apple

Chociaż nie widzieliśmy żadnych nowych MacBooków Pro na scenie, zespół internetowy Apple mógł złapać słowa kluczowe na YouTube zawierające „MacBook Pro M1X”:

Dostrzeżona przez użytkownika Twittera Maxa Balzera transmisja na żywo WWDC zawierała w metadanych słowa kluczowe „MacBook Pro” i „M1X”. Ktoś był gotowy do ogłoszenia i zbadania nowych urządzeń. A teraz wiemy, że Apple jest gotowe na M1X”.

(Forbes).

Więcej sprawności nadgarstka

Wreszcie na froncie aktualizacji WatchOS 8 również przyjął mniejsze zmiany, zachowując jednocześnie nienaruszone szerokie pociągnięcia środowiska. Zaktualizowano wiele aplikacji zdrowotnych, w tym czuwanie i sen; Podczas gdy Tai Chi i Pilates są dodawane do aplikacji Trening:

„Aplikacja Sleep będzie teraz śledzić tempo oddechu i ostrzegać o zmianach, które mogą być niepokojące. Tai Chi i Pilates dołączą do aplikacji Trening, podczas gdy Fitness+ wita trenerkę fitness Jeanette Jenkins oraz popularne zajęcia siłowe i zajęcia HIIT, a także nową serię Spotlight dla artystów treningi.”

(Świat Mac).

Kontynuuj przygody ARM w Abode

Poza sceną WWDC warto zauważyć aktualizację Adobe Illustrator i InDesign, aby działała na platformie Apple opartej na ARM. Te aplikacje dołączają do innych aplikacji Creative Cloud działających teraz na Apple Silicon. Zastanawiasz się, kiedy zobaczymy je przeniesione do systemu Windows 10 na ARM?:

„Podczas gdy użytkownicy mogli nadal korzystać z narzędzia na komputerach Mac M1 w tym okresie, obecny rozwój oznacza znaczny wzrost szybkości i wydajności. Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy programu Illustrator zobaczą 65-procentowy wzrost wydajności na komputerach M1 Mac w porównaniu z wersjami Intela — użytkownicy osiągną 65-procentowy wzrost wydajności na M1 Mac. InDesign zyskuje na podobnym poziomie, z 59-procentową poprawą ogólnej wydajności w porównaniu z Apple Silicon”.

(Blog Adobe).

Wreszcie…

Również aktualizowanie do oryginalnego kodu ARM dla systemu macOS to klient Microsoft OneDrive (Blog dotyczący usługi Microsoft OneDrive), podczas gdy gry xCloud będą dostępne na iPhonie w ciągu najbliższych kilku tygodni, nie za pośrednictwem aplikacji, ale przeglądarki internetowej Safari:

„Microsoft chciał oferować platformę xCloud Game jako aplikację w App Store, ale ponieważ zasady Apple nie zezwalają na sklepy z aplikacjami w App Store, Redmond musiał w przeszłości anulować swoje plany”.

(9to5Mac).

Apple Loop zapewnia polecane wydarzenia przez siedem dni w każdy weekend w Forbes. Nie zapomnij za mną podążać, aby nie przegapić żadnej relacji w przyszłości. Apple Loop z zeszłego tygodnia można przeczytać tutaj, lub W tym tygodniu wydanie siostrzanej kolumny Loop, Android Circuit, jest również dostępne na Forbes.

READ  Pokimane przedłuża przerwę od transmisji na żywo na Twitchu, ujawnia, że ​​potrzebuje więcej czasu, aby przezwyciężyć wypalenie

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top