Potencjalna oferta organizacji Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w 2020 r. jest pełna czerwonych flag

Raport zespołu miejskiego mówi, że nie ma wystarczająco dużo czasu, aby ocenić korzyści, koszty i ryzyko zorganizowania kolejnej olimpiady

Pracownicy miasta Vancouver zalecili radzie opóźnienia w podjęciu decyzji w sprawie ewentualnej oferty organizacji Igrzysk Olimpijskich 2030, ponieważ istnieje wiele niewiadomych, w dużej mierze związanych z kosztami przygotowania i organizacji Zimowych Igrzysk.

raport Zaprezentowany przed radą w środę (20 lipca) zawiera więcej pytań niż odpowiedzi dotyczących potencjalnej oferty prowadzonej przez Musqueam, Squamish, Tsleil-Waututh i Lil’wat First Nations.

Vancouver i Whistler podpisały protokół ustaleń z krajami, aby rozważyć złożenie oferty, podczas gdy Kanadyjski Komitet Olimpijski (COC), który później podpisał umowę o współpracy z grupą, przewodzi zespołowi ds. studium wykonalności 2030 roku.

„Ponieważ ostateczny model finansowania i wynagrodzeń za Zimowe Igrzyska 2030 nie został jeszcze określony, pracownicy w momencie sporządzania niniejszego raportu nie mogą przedstawić Radzie szacunków finansowych konsekwencji organizacji Igrzysk” – powiedział, zauważając, że regionalne i federalne zobowiązania finansowe i rekompensaty są podstawowymi elementami modelu finansowania Zimowych Igrzysk w 2030 roku.

W raporcie stwierdzono, że „bardzo skrócony” termin sfinalizowania oferty nie był wystarczającym czasem, aby personel mógł ocenić potencjalne korzyści, koszty i zagrożenia dla miasta oraz wynegocjować niezbędne umowy prawne przed terminem komitetu ds. opcji technicznych w grudniu 2022 r.

Personel zalecił zarządowi poczekanie, aż zespół ds. studium wykonalności publicznie ogłosi, czy zarekomendować ofertę, oczekiwaną w listopadzie.

W raporcie stwierdzono, że zarząd powinien skierować grupę zadaniową do uzyskania wyjaśnień od COC w sprawie modeli finansowych, operacyjnych, wynagrodzeń i zarządzania w grach, aby „w sposób znaczący informować o decyzji zarządu”.

Mistrzostwa Świata

Przygotowanie potencjalnej oferty olimpijskiej ma miejsce w kalendarzu miasta w bardzo pracowitym okresie.

W raporcie wymieniono zwiększone obciążenie pracą pracowników, co wskazywało, że Vancouver będzie jednym z kanadyjskich miast-gospodarzy Mistrzostwa Świata 2026. Vancouver też będzie gospodarzem 2023 Puchar Laver Międzynarodowe Mistrzostwa Tenisa Igrzyska Invictus 2025 i prawdopodobnie Wyścigi Formuły E w przyszłości wydarzenie samochodowe.

READ  Była dziewczyna Dalvina Cooka pozywa o nadużycia

Obecnie w kilku departamentach miejskich należy wykonać znaczną pracę, aby przygotować się do wyborów samorządowych w październiku 2022 r. oraz opracować budżet operacyjny i kapitałowy miasta na 2023 r.

„Pracownicy miejscy borykają się obecnie z bezprecedensowym obciążeniem pracą, a jednocześnie mają do czynienia z tymi samymi problemami związanymi z rekrutacją i utrzymaniem personelu, co obecnie wszechobecna pandemia w Ameryce Północnej i innych częściach świata” – czytamy w raporcie. dodając, że organizacja miejska nie ma obecnie możliwości planowania i przygotowania do gier.

„Nie powinieneś zakładać”

COC ustanowił listopad jako miesiąc, o którym chcesz usłyszeć od wszystkich szczebli rządowych, czterech krajów goszczących oraz Adams Lake Indian Band, Little Lake Showswab Band, N’Sconlith Indian Band i Tk’emlúps te Secwepemc o tym, czy wspierają, czy nie. pokaz.

Richmond, Kamloops i gmina Sun Peaks Mountain Resort również wyraziły zainteresowanie Igrzyskami 2030, co sprawia, że ​​zadanie Komitetu Centralnego polegające na osiągnięciu konsensusu i porozumień do końca roku jest jeszcze trudniejsze.

Uzupełnieniem tego wyzwania jest list z 24 czerwca od Melanie Mark, minister turystyki, sztuki, kultury i sportu Kolumbii Brytyjskiej do Tricii Smith, przewodniczącej Komitetu Olimpijskiego Kanady (COC), która również wyraziła obawy dotyczące kosztów i umów związanych z przetargami gry.

„Ponieważ prowincja nie podjęła jeszcze decyzji dotyczącej finansowego wsparcia Igrzysk 2030, Pierwsze Narody i osiem samorządów lokalnych nie powinny zakładać, że prowincja będzie odpowiedzialna za koszty usług i/lub ryzyko, jakie może ponieść” – napisał Mark.

Komitet Olimpijski odpowiada na raport miasta

W odpowiedzi na obawy pracowników miasta Vancouver, COC przesłał oświadczenie e-mailem w poniedziałek, 18 lipca, do Vancouver jest niesamowity?nawiązując do raportu grupy zadaniowej, w którym uznano również potencjalne korzyści miasta z gier prowadzonych przez rdzennych mieszkańców.

Korzyści te, jak stwierdzono w raporcie, obejmują pojednanie, potencjalnie znaczące inwestycje rządowe związane z tranzytem, ​​niedrogimi mieszkaniami i modernizacją obiektów, a także wzmocnienie lokalnej gospodarki i promowanie „poczucia wspólnoty poprzez wydarzenia sportowe, programy, kulturę i dziedzictwo, oraz promowanie integracji, zaangażowania obywatelskiego i dumy”.

READ  Wyniki UFC 274: Oliveira vs Gaithji

„Jeśli wszystkie samorządy lokalne wyrażają chęć kontynuowania postępów, uważamy, że z pewnością możliwe jest osiągnięcie odpowiednich kamieni milowych w lokalnych i międzynarodowych procesach przetargowych dzięki odpowiednim dostępnym informacjom, aby wesprzeć świadome podejmowanie decyzji dla wszystkich stron” – zespół ds. wykonalności COC 2030 powiedział w oświadczeniu.

Projekt opiera się na duchu współpracy, dialogu i wzajemnym zaangażowaniu w pojednanie. Wartości szacunku, integracji i społeczności kierują naszą pracą, a dzięki wszystkim partnerom zaangażowanym w odkrywanie wizji nakreślonej w początkowej koncepcji hostingu, możliwe jest sfinalizowanie odpowiednich szczegółów i umów w odpowiednich ramach czasowych.”

Rząd Kolumbii Brytyjskiej wyznaczył COC termin 15 sierpnia na dostarczenie szczegółowej odpowiedzi na list Marka, który prosi o analizę kosztów i korzyści, koszty bezpieczeństwa, trwałe dziedzictwo gier i długą listę innych warunków związanych z hostingiem. Kolejna olimpiada.

„czerwone flagi”

Tymczasem kon. Colin Hardwick ogłosił w poniedziałek, że to zrobi Próba przywrócenia ruchu Przeprowadzenie ogólnomiejskiego referendum na temat tego, czy mieszkańcy Vancouver chcą organizować inne mecze. Jej pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem w kwietniu, kiedy żaden inny członek rady nie poparł jej propozycji.

„Z raportu dla Rady Miejskiej jasno wynika, że ​​mamy 4 miliardy dolarów oferty na Igrzyska Olimpijskie 2030 wypełnione czerwonymi flagami, co podkreśla, jak ważne jest, aby mieszkańcy Vancouver mieli coś do powiedzenia” – powiedział Hardwicke w komunikacie prasowym. „Kiedy pracownicy miejscy mówią, że istnieje „potencjalnie nieograniczone ryzyko finansowe”, każdy mieszkaniec Vancouver powinien czuć się bardzo przestraszony”.

Na Zimowe Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie 2010 miasto wydało prawie 554 miliony dolarów, co odpowiada około 800 milionom dolarów w dzisiejszych dolarach. Obejmowało to 524 miliony dolarów na rozwój kilku centrów społecznościowych, w tym Trout Lake i Hillcrest. Kolejne 30 milionów dolarów wydano na koszty operacyjne.

Całkowity koszt Zimowych Igrzysk 2010 oszacowano na 4–8 miliardów dolarów.

READ  Marchand ogłasza zwycięzcę w OT, Bruins nawet serializuje z Capitals w grze 2

Koszt 4 miliardów dolarów nie obejmuje rozbudowy linii Canada Line, modernizacji autostrady 99 do Whistler i znacznej rozbudowy Vancouver Convention Center.

Oczekuje się, że MKOl przyzna nagrody Igrzysk 2030 w maju lub czerwcu 2023 roku. Salt Lake City w stanie Utah i Sapporo w Japonii to inne miasta zainteresowane organizacją imprezy.

[email protected]

Umieść tweeta

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top