Portugalia vs Turcja – Raport z meczu piłki nożnej – 24 marca 2022 r.

Portugalia zmierzyła się z upartą drużyną turecką w drodze po zwycięstwo 3:1 w półfinale Mistrzostw Świata UEFA, aby przetrwać w dążeniu do awansu do wielkiego wydarzenia w Katarze pod koniec roku.

W sytuacji, gdy obie drużyny stoją w obliczu scenariusza wygrana lub powrót do domu, Portugalia objęła wczesne prowadzenie w decydującym stylu dzięki 27-letniemu napastnikowi Porto. Ottaviewktóry rzucił się na odbicie od Bernardo SilvaZapłacił, ponieważ zboczył z trybuny na jego drogę.

Przesyłaj strumieniowo kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Europie i Afryce w ESPN (tylko USA)

Następnie Otavio strzelił drugiego gola dla Portugalii po przytłaczającym dośrodkowaniu Diogo Jota Minął bramkarza Turcji Ugurkan Cakir Poprowadzić drużynę Fernando Santosa na prowadzenie 2-0 na koniec pierwszej połowy.

Jednak Turcja nie dała się powstrzymać dwubramkowym opóźnieniem i w 65 minutach odcięła prowadzenie gospodarzy w pierwszej połowie, kiedy Burak Yilmaz Zakończ wspaniałe show z Cengiz Under, aby przywrócić swój zespół do rywalizacji.

VAR dał Turcji doskonałą okazję do wyrównania rzutem karnym po tym, jak pokazał recenzję na boisku Jose Fonte Ines Unal popełnił błąd w polu karnym, ale Yilmaz dośrodkował strzał nad poprzeczką, gdy Portugal utrzymał prowadzenie.

Matthews Nunes Rozproszył obawy Portugalii w doliczonym czasie drugiej połowy, pokonując Caquera w sprytnym posunięciu, aby pomóc swojej drużynie awansować do finału play-off.

„Nie byłem zły na zespół, ale dzisiaj graliśmy ciężko” – powiedział Santos dziennikarzom. Mecz był pod kontrolą, ale zwolniliśmy. Oczywiście zawodnicy nie są maszynami, nie strzeliliśmy 3-0 i takie rzeczy mogą się zdarzyć w piłce nożnej. Ale cieszę się, że poradziliśmy sobie bardzo dobrze. [the penalty] To mogło być dla nas trudne”.

We wtorek Portugalia zmierzy się z Macedonią Północną, która zaszokowała Włochy zwycięstwem 1:0 w jednym z pozostałych meczów półfinałowych, zajmując miejsce na Mistrzostwach Świata 2022.

READ  Auston Matthews Jack Campbell pokonał Toronto Maple Leafs po Pittsburgh Penguins