Portugalia i Polska zdobyły finały Mistrzostw Świata

Portugalia pokonała Macedonię Północną 2:0, a Polska tym samym wynikiem pokonała Szwecję we wtorek w finale play-off, aby zapewnić sobie miejsce na mundialu 2022 w Katarze.

Bruno Fernandez strzelił dwa gole dla Portugalii, by pokonać Bałkany, którzy w zeszłym tygodniu pokonali mistrzów Europy Włochy.

Włosi odpadli z szoku i marzyli o debiucie Macedonii w finale Mistrzostw Świata, ale Portugalia była w Porto o krok za wysoko.

Cristiano Ronaldo zakończył podanie w pierwszej połowie i połączył się z majestatycznym dośrodkowaniem Diego Jotty w drugiej połowie, dając niewątpliwe zwycięstwo.

Dzięki temu zwycięstwu napastnik Manchesteru United, Ronaldo, w swoim piątym i 37. roku życia, przedłuża kwalifikacje Portugalii do wszystkich sześciu mistrzostw świata w tym stuleciu.

Najlepszy wynik Ronaldo dotarł do półfinału w 2006 roku, kiedy Portugalia przegrała z Niemcami.

Trener Portugalii Fernando Santos powiedział: – Chcę pogratulować piłkarzom ich postawy i jakości. Bardzo wyraźnie kontrolowaliśmy mecz.

„Teraz, po wygraniu Euro i Ligi Narodów, Portugalia marzy o przyniesieniu ogromnej radości”.

– Lewandowski zachęca Polskę –

Robert Lewandowski strzelił gola z rzutu karnego w drugiej połowie, kiedy Polska zajęła miejsce przed rozentuzjazmowaną publicznością na Sorzo.

Po wykonaniu przez polskiego kapitana rzutu karnego, Piotr Zieliński Uzupełnił wynik z najlepszym drugim golem dla gospodarzy.

Po zdominowaniu drugiej połowy, w piątek Polska zremisuje w fazie grupowej finałów Mistrzostw Świata od 21 listopada do 18 grudnia.

Pomocnik Sebastian Simansky otrzymał decydujący rzut karny w przerwie, kiedy został sfaulowany przez Jesse Carlstroma i zastąpiony przez Gresekora Kryzhoviaka.

Sędzia wycelował prosto w cel, Lewandowski normalnie strzelił, czekał na ruch Robina Olsena, a następnie wbił piłkę na lewo od szwedzkiego bramkarza.

Był to jego 75. gol dla Polski i jeden z jego najważniejszych celów.

„To było takie trudne. Mam na myśli tę presję!” Lewandowski powiedział. „Chociaż wykonałem wiele rzutów karnych w swojej karierze, to było to trudne i wiem, że ten moment będzie bardzo ważny.

READ  Kina w Polsce pozostaną otwarte pomimo planowanego bankructwa Grupy Cineworld

„Walczyliśmy, ale teraz możemy świętować. Jestem dumny i szczęśliwy”.

Szwedzki obrońca Marcus Danielson wyszedł na czystą poślizg, pozostawiając Jilinsky’ego w wątpliwość.

Oddał strzał do Olsona w ciągu ostatnich 18 minut, wywołując dzikie świętowanie w domowym tłumie.

Kiedy szwedzka obrona pozwoliła polskiemu napastnikowi na rzadką spóźnioną okazję w tym rejonie, tylko jedna doskonała interwencja Olsena uniemożliwiła Lewandowskiemu drugą bramkę.

Sladen Ibrahimovic wszedł na boisko w ostatnich 10 minutach, ale 40-letni szwedzki napastnik nie był w stanie wpłynąć na przebieg meczu i mógł przegapić swój trzeci występ w finale Mistrzostw Świata.

Obecnie do mistrzostw świata zakwalifikowało się 12 europejskich drużyn.

Walia Garetha Balesa zagra w drugim finale play-offów, ale została przełożona co najmniej do czerwca, ponieważ wojna na Ukrainie zepchnęła półfinał Ukrainy do Szkocji.