Porównanie Google Pixel 7 i Apple iPhone 14

Użytkownicy smartfonów są w tym roku rozpieszczani wyborem, jeśli chodzi o urządzenia premium. Jak tylko Apple ogłosił wydanie iPhone 14 We wrześniu Google kontynuowało to z Piksel 7, który jest bardzo podobny do swojego konkurenta z iOS, bierze funkcje, które uczyniły jego poprzedników tak popularnymi urządzeniami, i dodaje kilka dodatkowych funkcji na dokładkę. Oprócz świetnego aparatu i długiej żywotności baterii poprzednich generacji, pasuje do nowo ujawnionego aparatu zegar pikselowy Zapewniając jednocześnie atrakcyjnie przeprojektowany moduł tylnej kamery.

Pytanie brzmi, jak wypada w porównaniu do iPhone’a 14? Odpowiadamy na to pytanie, przyglądając się różnym cechom każdego z nich i porównując je ze sobą. W ten sposób powinieneś być w stanie zdecydować, który smartfon jest dla Ciebie odpowiedni.

Specyfikacje

Piksel 7 iPhone 14
rozmiar 155,6 × 73,2 × 8,7 mm (6,13 × 2,88 × 0,34 cala) 146,7 x 71,5 x 7,8 mm (5,78 x 2,81 x 0,31 cala)
Waga 197 gramów (6,9 uncji) 172 gramy (6,07 uncji)
Rozmiar ekranu OLED 6,3 cala z częstotliwością 10-90 Hz 6,1-calowy wyświetlacz Super Retina OLED
rozdzielczość ekranu 2400 x 1080 pikseli (416 ppi) 2532 x 1170 pikseli (460 ppi)
System operacyjny Androida 13 iOS 16
magazynowanie 128 GB, 256 GB 128 GB, 256 GB, 512 GB
gniazdo karty pamięci micro numer numer
Kliknij, aby zapłacić Usługi Google Pay Apple Pay
Uzdrowiciel Tensor Google 2 Jabłko A15 Bionic
Baran 8 GB 4 GB
aparat fotograficzny Podwójny obiektyw szerokokątny 50 MP, tył 12 MP, przód 10,8 MP Podwójny 12 MP + 12 MP ultraszeroki tył + 12 MP TrueDepth przód
wideo 4K do 60 fps, 1080p do 60 fps 4K do 60 kl./s, 1080p przy 240 kl./s
wersja bluetooth Bluetooth 5.2 Bluetooth 5.3
porty USB-C piorunochron
Skaner odcisków palców Tak, w serialu Nie, zamiast tego FaceID
wodoodporny IP68 IP68
bateria 4355 mAh

Ładowanie przewodowe 30 W

Bezprzewodowe ładowanie 21W

Odwrotne ładowanie bezprzewodowe

3279 mAh

Szybkie ładowanie (ładowarka 20 W sprzedawana osobno)

Ładowanie bezprzewodowe MagSafe (15 W)

Bezprzewodowe ładowanie Qi (7,5 W)

Rynek aplikacji Sklep Google Play Sklep z aplikacjami Apple
Wsparcie sieciowe Wszyscy główni przewoźnicy Wszyscy główni przewoźnicy
Zabarwienie Obsydian, Śnieg i Cytryna północ, fiolet, gwiazdy, niebieski, czerwony
ceny 599 USD lub więcej 799 USD lub więcej
wynik rewizji 3,5 na 5 gwiazdek 4 na 5 gwiazdek

Konstrukcja, szerokość i trwałość

Andy Boxall / Trendy cyfrowe

Podczas gdy żaden telefon nie przechodzi modernizacji, przynajmniej Pixel 7 próbuje czegoś zauważalnie innego w swoim projekcie. Podczas gdy Pixel 6 ma poziomy blok kamery wykonany ze szkła, tym razem w siódmej generacji zastosowano aluminium. Oznacza to, że zrzuca ciemniejszy czarny wygląd Pixela 6 i ma coś, co jest prawdopodobnie ostrzejsze i bardziej przyciągające wzrok. Co więcej, Pixel 7 porzuca również dwukolorowy schemat kolorów z tyłu Pixela 6, zamiast tego otrzymujesz jeden odcień na całej jego powierzchni, który można uzyskać w kolorze obsydianowym (głównie czarnym), śnieżnym lub cytrynowym (jasnozielonym). ).

Jednak iPhone 14 niczego nie zmienia od iPhone’a 13. Aby być uczciwym, ten ostatni nie był brzydkim kaczątkiem, jednak można pokusić się o stwierdzenie, że brak przygody ze strony Apple’a mocno obniża wydajność urządzenia z iOS.

Przechodząc do wyświetlaczy, Pixel 7 ma 6,3-calowy panel AMOLED, który może obsługiwać przyjemną częstotliwość odświeżania 90 Hz. Ma również 2400 x 1080 pikseli, co daje 416 pikseli na cal (ppi). Jeśli chodzi o iPhone’a, jego 6,1-calowy wyświetlacz Super Retina OLED bije na głowę Pixela z rozdzielczością 2532 x 1170 pikseli (460 ppi). Niestety ma tylko częstotliwość odświeżania 60 Hz, co pozbawia go płynności i płynności (w przewijaniu i animacji), jaką ma urządzenie Google.

W związku z tym Pixel wygrywa tę rundę z wąskim – ale nie wąskim – marginesem. Oba telefony mają stopień ochrony IP68, więc żaden z nich nie ma przewagi pod względem trwałości.

Zwycięzca: Google Pixel 7

Wydajność, żywotność baterii i ładowanie

Port ładowania Google Pixel 7.
Andy Boxall / Trendy cyfrowe

Pixel 7 działa na własnym układzie Tensor G2 firmy Google, który jest następcą zeszłorocznej wersji. Jest zbudowany w procesie produkcyjnym 5 nm, więc okaże się wystarczająco wydajny, aby obsłużyć większość zadań i aplikacji, zwłaszcza w połączeniu z 8 GB pamięci RAM. ale, Nasza recenzja Pixela 7 wykazała, że ​​może on zmagać się z nawet najbardziej wymagającymi grami wideoczego nie można powiedzieć o iPhonie 14. Ten ostatni wykorzystuje ten sam układ Bionic A15, co jego poprzednik i choć może to brzmieć jak trochę pracy ze strony Apple, nadal bez problemu radzi sobie z obszerną pracą obliczeniową .

Oba urządzenia są standardowo wyposażone w taką samą ilość pamięci wewnętrznej: 128 GB. W obu modelach można to zwiększyć do 256 GB, a iPhone dodaje opcję zwiększenia do 512 GB za dodatkowe 300 USD. Żaden z nich nie ma gniazda kart microSD, więc możesz być ostrożny z pobieraniem i zdjęciami, jeśli korzystasz z podstawowej pamięci masowej.

Przechodząc do baterii, iPhone ma 14 ogniw o pojemności 3279 mAh, podczas gdy Pixel 7 oferuje większą pojemność 4355 mAh. Teoretycznie powinno to oznaczać, że urządzenie Google z łatwością przewyższa swojego konkurenta Apple, ale nasze recenzje każdego urządzenia wykazały, że oba są mniej lub bardziej niezawodne. Innymi słowy, dostaniesz nieco ponad jeden dzień używania każdego, jeśli jesteś umiarkowanym lub intensywnym użytkownikiem, podczas gdy lżejsi użytkownicy mogą zbliżyć się do drugiego dnia, zanim będą potrzebować doładowania. Przy ładowaniu Pixel 7 obsługuje szybkie ładowanie 30 W, a iPhone 14 ładuje się z mocą 20 W. Niezależnie od tego oba telefony ładują się mniej więcej w tym samym tempie, a obaj producenci twierdzą, że 50% w ciągu około pół godziny.

Zwycięzca: Apple iPhone 14

kamery

Moduł aparatu iPhone 14 Plus.
Andy Boxall / Trendy cyfrowe

Jak widzieliśmy w projektach obu telefonów, ani Pixel 7, ani iPhone 14 nie odbiegają znacząco od swoich poprzedników, jeśli chodzi o ich aparaty. Konfiguracja tylnej kamery Pixela obejmuje obiektyw szerokokątny 50 MP (taki sam jak Pixel 6) i szerokokątny aparat 12 MP z polem widzenia 114 stopni. Jeśli chodzi o iPhone’a 14, ma on tę samą podstawową konfigurację tylnego aparatu z dwoma obiektywami, co iPhone 13, z głównym (szerokokątnym) obiektywem 12 MP i szerokokątnym aparatem 12 MP. Jednak główny obiektyw ma większy czujnik i nieco więcej pikseli, a także nowy przedni aparat 12 MP z autofokusem i ulepszeniami fotografowania przy słabym oświetleniu.

Oczywiście, jeśli nie jest zepsuty, nie naprawiaj go, a od kilku lat Google Pixel i iPhone z łatwością tworzą najlepsze telefony z aparatami. Tak jest również w przypadku ich najnowszej generacji, z produkcją głównego obiektywu Pixel 7 Doskonałe i ciekawe ujęcia. Podobnie ultraszerokokątny obiektyw zapewnia również dobrze wyważone obrazy z dużą ilością kolorów, szczegółów i dynamiki, o czym również należy Aparat iPhone 14 Ultra HD.

To samo tyczy się głównego obiektywu iPhone’a, co oznacza, że ​​oba urządzenia są całkowicie identyczne, jeśli chodzi o fotografię. Ponieważ oba są w stanie nagrywać wideo 4K z prędkością 60 klatek na sekundę (fps), oznacza to, że mamy inne łącze.

Zwycięzca: remis

Oprogramowanie i aktualizacje

Ekran Google Pixel 7, trzymany za rękę mężczyzny.
Andy Boxall / Trendy cyfrowe

iPhone 14 działa na iOS 16Podczas korzystania z Pixela 7 Androida 13. Oba systemy operacyjne mają swoje mocne i słabe strony, a Android 13 aktualizuje swój ogólny projekt, aby zawierał większe ikony i bardziej przyjazne dla użytkownika menu. z drugiej strony, Nasza recenzja Pixel 7 Pro Stwierdzono, że czasami może wystąpić kilka błędów, z problemami z formatowaniem, problemami z otwieraniem i wychodzeniem z gier oraz niechcianymi efektami duchowymi, czasami zmuszającymi użytkownika do całkowitego ponownego uruchomienia telefonu. Nie oznacza to, że większość lub nawet duża liczba użytkowników napotka takie problemy, ale stawia pytanie, na które odpowiedź może wymagać trochę czasu (np. aktualizacje oprogramowania).

To nie jest coś, co można powiedzieć o iPhonie 14, który oferuje przede wszystkim bardzo łatwe i nieskomplikowane wrażenia użytkownika. Prawdopodobnie zapewni również użytkownikowi bardziej podstawowe aktualizacje oprogramowania, ponieważ chociaż Google zobowiązał się do trzech podstawowych aktualizacji (i pięciu lat aktualizacji zabezpieczeń), Apple prawdopodobnie wyprzedzi to o dwa lub trzy lata.

Zwycięzca: Apple iPhone 14

Cechy szczególne

Zegarek Google Pixel Watch noszony na nadgarstku mężczyzny z tarczą zegarka Pacific.
Andy Boxall / Trendy cyfrowe

Główną cechą szczególną Pixela jest to, że jest on kompatybilny z nowym smartwatchem Google, który ma odpowiednią nazwę zegar pikselowy. Ta ostatnia oferuje użytkownikom możliwość monitorowania ich zdrowia i kondycji (poprzez współpracę z Fitbit), a także wprowadza bardzo pożądaną funkcję Emergency SOS, która w pewnych okolicznościach zadzwoni pod numer 911.

Co zabawne, iPhone 14 jest również wyposażony w zupełnie nową funkcję Emergency SOS Over Satellite, która umożliwia wysyłanie wiadomości alarmowych nawet bez sygnału telefonicznego. Dodatkowo posiada również funkcję wykrywania zderzeń, która wykrywa nagłe skoki przeciążenia (i dźwięki związane z wypadkami samochodowymi). Spowodowało to Osoby, które nieumyślnie dzwonią na służby ratunkowe podczas jazdy kolejką górskąale może to być ratunkiem dla wielu osób.

Oprócz tych nowych dodatków, oba telefony mają specjalne funkcje znane z poprzednich generacji. Obejmuje to obsługę 5G i Face ID na iPhonie, funkcje obsługujące sztuczną inteligencję na Pixelu (takie jak wykrywanie połączeń spamowych) oraz metody płatności zbliżeniowych dla każdego urządzenia.

Zwycięzca: remis

Cena i dostępność

Google Pixel 7 jest dostępny bezpośrednio od Google i kosztuje 599 USD za model 128 GB lub 699 USD za wersję 256 GB. Jest obsługiwany przez wszystkich głównych przewoźników i szeroko sprzedawany przez detalistów.

Apple iPhone 14 zaczyna się od 799 USD, a modele 256 GB i 512 GB kosztują odpowiednio 899 USD i 1099 USD. Można go kupić bezpośrednio od Apple lub za pośrednictwem dowolnej liczby sprzedawców zewnętrznych. Jest również obsługiwany przez wszystkie główne sieci.

Ogólny zwycięzca: Apple iPhone 14

Oba telefony są prawie identyczne, ale iPhone 14 Wygrywa w dwóch ważnych obszarach, co pozwala mu zwyciężać w klasyfikacji generalnej. Jego wydajność jest lepsza niż Piksel 7, zapewniając jednocześnie bardziej niezawodne i płynniejsze oprogramowanie. Poza tym oba smartfony wyróżniają się w podobnych obszarach, ponieważ oba mają atrakcyjny wygląd, ostre ekrany, trwałe baterie i świetne aparaty. Oczywiście, jeśli wolisz Androida, Pixel może być drogą do zrobienia, ale jeśli nie masz preferencji, nie można zaprzeczyć, że iPhone 14 jest bardziej wydajny niż kiedykolwiek.

Rekomendacje redaktorów
READ  Dlaczego kawaler Matt Agnew obcina całe włosy?

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top